Krychowiak odchodzi z narodowej kadry. Lewandowski: "Możesz być dumny"

Grzegorz Krychowiak odszedł z piłkarskiej reprezentacji Polski. Kapitan narodowej kadry, Robert Lewandowski, podziękował mu na Instagramie za współpracę. "Dodawałeś kadrze stylu" - napisał w social mediach.

Grzegorz Krychowiak rozstaje się z reprezentacją Polski

We wtorek media w całym kraju obiegła niespodziewana wiadomość o zmianach w piłkarskiej reprezentacji Polski. Grzegorz Krychowiak, który miał na koncie 100 występów w biało-czerwonych barwach, poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych o swoim odejściu z narodowej kadry.

Rozegranie 100 meczów z orłem na piersi do końca życia będzie dla mnie największym zaszczytem, zarówno dla człowieka jak i dla sportowca. Sportowo, nie ma piękniejszej chwili niż śpiewanie hymnu przed meczem kadry na Stadionie Narodowym. Jednak przyszedł czas, żeby powiedzieć "dziękuję". W dniu dzisiejszym rezygnuję z występów w Reprezentacji Polski

– napisał na Instagramie.

33-letni pomocnik w wydanym oświadczeniu podziękował też kibicom za wsparcie. Zarówno w tych dobrych chwilach, jak i w tych złych.

Dziękuję kibicom, którzy byli z nami na dobre i na złe. W każdym meczu dawałem z siebie tyle, ile mogłem, żebyście byli z nas dumni. Dziękuję mojej Żonie, rodzinie, trenerom, członkom sztabu i każdemu, kogo spotkałem na mojej reprezentacyjnej drodze. Trzymam kciuki za każdy kolejny mecz i do zobaczenia na trybunach!

– dodał.

"Lewy" reaguje na odejście Krychowiaka

Komunikat zamieszczony w sieci przez Grzegorza Krychowiaka spotkał się już z reakcją jego kolegów z reprezentacji. Wojciech Szczęsny opublikował w social mediach kilka archiwalnych zdjęć ze sportowcem. Teraz głos w sprawie postanowił zabrać kapitan narodowej kadry, Robert Lewandowski. Piłkarz w swoim wpisie podziękował Krychowiakowi za współpracę.

Dodawałeś kadrze stylu, bez wątpienia. Twoje sto występów w kadrze nie było przypadkowe, jak nasze spotkanie w Świątyni Buddyjskiej w Pekinie. Możesz być dumny ze swojej drogi i pięknych chwil w tej najpiękniejszej koszulce z orłem na piersi!

– czytamy.

Oceń ten artykuł 0 0