Kto zgarnie Oscara za najlepszą piosenkę?

Lady Gaga, The Weeknd, Sam Smith, a może jeszcze ktoś inny? W kategorii „Najlepsza piosenka” w tegorocznych nominacjach do Oscarów jest spory tłok. Posłuchajcie wszystkich nominowanych utworów!

The Weeknd – „Earned It” („50 twarzy Greya”)

Choć filmowi „50 twarzy Greya” można wiele zarzucić, nie można odmówić mu dobrego soundtracku. Na ścieżce dźwiękowej filmu poza nominowanym do Oscara „Earned It” The Weeknd znalazły się takie hity jak „Love Me Like You Do” Ellie Goulding czy „Salted Wound” Sii. W filmie w reżyserii Sam Taylor-Johnson w głównych rolach wystąpili Dakota Johnson oraz Jamie Dornan. Na szczęście żaden z aktorów ani sam film „50 twarzy Greya” nie zostały nominowane do Oscara.

 

Ralph & Antony – „Manta Ray” („Ginący świat”)

Utwór „Manta Ray” pochodzi z filmu dokumentalnego „Ginący świat”. Obraz porusza temat zagrożonych gatunków i problemu ich wymierania. Film został wyreżyserowany przez Louie Psihoyosa, a swoją światową premierę miał 24 stycznia 2015 roku. W soundtracku „Ginącego świata” możemy usłyszeć również duet J. Ralpha z Sią w utworze „One Candle”.

 

Sumi Jo – „Simple Song #3” („Młodość”)

Sumi Jo jest południowokoreańską sopranistką i zapewne niewielu z nas słyszało o niej dotychczas. Jednak Koreanka już w 1993 roku mogła pochwalić się nagrodą Grammy. W filmie „Młodość” znalazł się wykonywany przez nią utwór „Simple Song #3”, nominowany w tym roku do Oscara. Film to dramat w reżyserii Paolo Sorrentino z takimi gwiazdami w obsadzie jak Michael Kaine, Harvey Keitel, Rachel Weisz czy Jane Fonda.

 

Lady Gaga – „Till It Happens To You” („Pole walki”)

Emocjonalny i bardzo osobisty utwór Lady Gagi znalazł się w soundtracku filmu dokumentalnego „Pole walki”. Film w reżyserii Kirby Dicka wszedł na ekrany światowych kin 23 stycznia 2015 roku. Piosence „Till It Happens To You” towarzyszy kontrowersyjny, bardzo mocny teledysk. Utwór Lady Gagi jest manifestem przeciwko przemocy seksualnej.

 

Sam Smith – „Writing’s On The Wall” („Spectre”)

Ostatnim z nominowanych utworów jest „Writing’s On The Wall” Sama Smitha. Została wydana jako singiel 25 wrzesnia 2015 roku. Utwór okazał się być nie tylko idealny do filmu o Jamesie Bondzie, ale i stał się hitem radiowym. W filmie „Spectre” w rolę agenta 007 wcielił się Daniel Craig. Film wyreżyserowany przez Sama Mendesa wszedł na ekrany polskich kin 6 listopada 2015 roku. „Spectre” okazał się być jednym z najlepiej zarabiających filmów w historii kina.

Oceń ten artykuł 3 1

Ogólna ocena Kto zgarnie Oscara za najlepszą piosenkę? to: 75% / 100%, uzyskana z: 4 głosów.