hity na MAXXa
hity na MAXXa

Które miejsce na Eurowizji zajmie Blanka? Taki wynik przewidują bukmacherzy. Złe wieści

Blanka w maju będzie reprezentować Polskę na Eurowizji. Czy jej radiowy hit "Solo" podbije Europę i dostanie się do wielkiego finału konkursu? Bukmacherzy ocenili szanse reprezentantki Polski na awans i nie mają dobrych wieści.

Eurowizja 2023. Blanka reprezentantką Polski

Na Eurowizji w tym roku Polskę reprezentować będzie Blanka Stajkow. Ze swoimi radiowym hitem „Solo” wokalistka wygrała preselekcje pod hasłem „Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję”, co wywołało duże kontrowersje. Przebieg konkursu wzbudził bowiem sporo wątpliwości, które do dziś nie zostały rozwiane. Sama Blanka w jednym z wywiadów przyznała, że przez aferę, jaka się rozpętała, zaczęła rozważać rezygnację z reprezentowania Polski. Ostatecznie postanowiła, że udowodni krytykującym, że się co do niej mylili.

Pokażę w półfinale, że naprawdę warto było wybrać mnie

– obiecała w „Onet Rano”.

Eurowizja 2023. Blanka nie wyjdzie z półfinału?

Niestety, bukmacherzy w tym momencie nie wróżą Blance zbyt dobrego wyniku, bo nie widzą jej nawet w finale Eurowizji. W zestawieniu dostępnym na stronie eurovisionworld.com w swoim półfinale wokalistka plasuje się obecnie dopiero na 12. pozycji. Jeżeli rzeczywiście zajęłaby to miejsce, nie udałoby jej się awansować. Z koncertu półfinałowego wyjdzie bowiem tylko dziesięcioro wykonawców z najlepszymi wynikami. Dodajmy, że w 2021 roku Rafał Brzozowski z piosenką „The Ride”, z którą często porównywane jest „Solo”, w tym samym okresie był notowany oczko wyżej – na 11. miejscu.

Hitu Blanki nie pokochali też niestety użytkownicy My Eurovision Scoreboard – aplikacji, w której fani Eurowizji mogą oceniać wszystkie piosenki. Na 37 państw Polska zajmuje tam aktualnie 32. miejsce. Blanka uzyskała od oceniających zaledwie 8,5 tys. punktów. Dla porównania – znajdująca się na szczycie Loreen ze Szwecji ma ich ponad 208 tys. Niżej od „Solo” są tylko piosenki z Irlandii, Grecji, Azebejdżanu, Rumunii i San Marino. Krystianowi Ochmanowi, zeszłorocznemu reprezentantowi Polski, użytkownicy przyznali 115 tys. punktów, co dało mu 11. miejsce w aplikacji.

67. Konkurs Piosenki Eurowizji w Liverpoolu

67. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 9-13 maja 2023 roku w Liverpoolu. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele 37 państw. Na 9 maja zaplanowano pierwszy półfinał, 11 maja natomiast będzie miał miejsce drugi półfinał z udziałem reprezentantki Polski. 13 maja w wielkim finale o zwycięstwo zawalczy 26 wykonawców: z Ukrainy (zeszłoroczny laureat), Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Włoch, Hiszpanii („Wielka Piątka”) oraz po 10 zakwalifikowanych z każdego półfinału.

Oceń ten artykuł 7 19

Ogólna ocena Które miejsce na Eurowizji zajmie Blanka? Taki wynik przewidują bukmacherzy. Złe wieści to: 26% / 100%, uzyskana z: 26 głosów.