Które miejsce na Eurowizji zajmie Luna? Taki wynik przewidują bukmacherzy

Luna z utworem "The Tower" będzie w tym roku reprezentować Polskę na Eurowizji. Co na to bukmacherzy? Analitycy zdążyli już zareagować na ten wybór, podobnie jak fani.

Eurowizja. Luna jedzie do Szwecji

Luna została wybrana tegoroczną reprezentantką Polski w konkursie Eurowizji. O tym, że to właśnie ona ze swoim utworem „The Tower” wystąpi w maju w Szwecji, zdecydowała w toku preselekcji wewnętrznych pięcioosobowa komisja. Wiadomo, że drugie miejsce zajęła Justyna Steczkowska z „WITCH-ER Tarohoro”, na trzecim ex aequo Kayah i Dagadana – „Jesień – tańcuj” oraz Marcin Maciejczak – „Midnight Dreamer”.

Eurowizja. Jakie są szanse Polski?

Po ogłoszeniu Luny reprezentantką Polski zdążyły pojawić się pierwsze reakcje. Internauci ochoczo komentują wybór TVP w mediach społecznościowych, zareagowali także bukmacherzy. Polska, która dotąd na eurovisionworld.com była na 16. miejscu w zestawieniu typującym zwycięzcę, po ujawnieniu wyników preselekcji spadła na 20. pozycję. Lunie daje się 2% szans na zwycięstwo – przy np. 19% będących na samym szczycie reprezentantek Ukrainy.

Notowania oczywiście z pewnością będą się jeszcze zmieniać w kolejnych dniach i tygodniach, natomiast najbardziej wiarygodnych przewidywań można spodziewać się w czasie majowych prób przed Eurowizją.

Jeżeli chodzi o oceny fanów, to w aplikacji My Eurovision Scoreboard, której użytkownicy mogą tworzyć własne rankingi, oceniając piosenki w skali eurowizyjnej, „The Tower” znajduje się obecnie na 9. miejscu spośród wszystkich 19 znanych obecnie utworów. Wyżej są propozycje reprezentantów: Włoch, Ukrainy, Litwy, Norwegii, Słowenii, Francji, Hiszpanii i Luksemburga.

Oceń ten artykuł 5 4

Ogólna ocena Które miejsce na Eurowizji zajmie Luna? Taki wynik przewidują bukmacherzy to: 55% / 100%, uzyskana z: 9 głosów.