Lady Gaga odwołuje koncerty z powodu choroby. Co jej dolega?

Artystka musiała zrezygnować z dziesięciu pozostałych koncertów w Europie, które miały się odbyć w ramach trasy promującej jej najnowszy krążek "Joanne". Lady Gaga po raz kolejny zmaga się z chorobą. Znów odezwały się chroniczne bóle, określane jako fibromialgia.

Lady Gaga w swoim filmie biograficznym po raz pierwszy przyznała się, że walczy z ciężką chorobą – fibromialgią. Piosenkarka z powodu schorzenia po raz kolejny odwołuje koncerty, które zaplanowane były między innymi w Paryżu, Szkotkholmie, Londynie czy Kopenhadze. Również polscy fani, którzy wybierali się na występ w Berlinie, nie zobaczą artystki w planowanym terminie. Lady Gaga miała przyjechać do tych miast, by promować swój ostatni album "Joanne", który pokazał całkiem inną stronę wokalistki. 

"Jestem tak zrozpaczona, że nie potrafię tego opisać. Wiem, że jeśli tego nie zrobię, to nie będę popierać swoich słów ani znaczenia mojej muzyki. Mój zespół medyczny wspiera mnie w decyzji by dojść do siebie w domowym zaciszu. Anulujemy dziesięć ostatnich występów z Joanne World Tour. Kocham koncerty bardziej niż cokolwiek, kocham też Was, ale to jest poza moją kontrolą. Londynie, Manchesterze, Zurychu, Kolonio, Stockholmie, Kopenhago, Paryżu, Berlinie. I Rio. Obiecuję powrócić do waszych miast. Na chwilę obecną muszę przedłożyć siebie i swoje samopoczucie nad wszystko inne. Kocham Was na zawsze" – napisała Lady Gaga przy oficjalnym oświadczeniu o odwołaniu występów. 

A post shared by Lady Gaga (@ladygaga) on

Lady Gaga cierpi na fibromialgię. To niezwykle rzadka choroba, mająca podłoże reumatyczne. Charakteryzuje się  przewlekłym, uogólnionym bólem mięśni i stawów oraz występowaniem tzw. punktów tkliwych, czyli miejsc ciała o nadmiernej wrażliwości na ucisk. Pacjenci często odczuwają kłucie, szarpanie lub palenie mięśni, często opisują też sztywność ciała i obrzęk stawów. O fibromialgii mówi się, gdy ból występuje przez przynajmniej 3 miesiące. Sama choroba dotyka około 2-10 % ludzi na całym świecie. Oprócz bólu, chorzy często czują się zmęczeni, mają uczucie sztywności, cierpią na zaburzenia snu i nastroju. Ich mięśnie często są osłabione, co może zniechęcać do jakiejkolwiek aktywności fizycznej. I to prawdopodobniej było przyczyną momentów, gdy Lady Gaga tyła. 

Gaga podzieliła się wyznaniem o chorobie ze swoimi fanami po tym, jak fani wypytywali się o pewną scenę z filmu dokumentalnego artystki "Gaga: Five foot two". Znalazła się tam scena, w której piosenkarka leży na łóżku szpitalnym, a na jej twarzy gości grymas bólu. Gwiazda zdecydowała w końcu odpowiedzieć fanom i zrobiła to za pośrednictwem Twittera:

Oceń ten artykuł 1 1

Ogólna ocena Lady Gaga odwołuje koncerty z powodu choroby. Co jej dolega? to: 50% / 100%, uzyskana z: 2 głosów.