Lekarze na problemy ze zdrowiem polecają wycieczkę do lasu. Dlaczego?

Kanadyjscy lekarze postanowili ostatecznie przekonać ludzi do zbawiennego działania leśnych spacerów. Pacjentom wystawiają karnety do rezerwatów ze wskazaniem, aby wybierali się tam na spacery. Skąd taki pomysł?

Rewolucyjny pomysł kanadyjskich lekarzy

PaRx – tak nazywa się program, który został ostatnio zapoczątkowany w Kanadzie. Lekarze przepisują swoim pacjentom... wycieczki do lasu. Dokładniej to fundują roczny karnet o nazwie Parks Canada Pass, który upoważnia do wstępu do aż 38 rezerwatów! Do kogo adresowana jest przepustka? Przede wszystkim dla tych, którzy mieszkają niedaleko obszarów chronionych. Karnet można oczywiście zakupić bez recepty, a jego koszt w przeliczeniu to około 230 zł. Ten nietypowy pomysł jest reakcją na badania, które dowiodły, jak dobry wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne mają kontakty z naturą, w tym właśnie spacery po lasach i rezerwatach.

To działa!

Lekarze podkreślają, że kontakt z naturą bardzo dobrze wpływa na człowieka. Mówi się o poprawie odporności, wydłużeniu życia, zmniejszeniu ryzyka chorób serca, przeciwdziałaniu lękowi i depresji... korzyści jest wiele! Dr Melissa Lem mówi o jeszcze jednej dobrej stronie takiego rozwiązania. Przywołuje bardzo ciekawe badania z których wynika, że osoby często przebywające na łonie natury, lepiej rozumieją potrzebę jej ochrony:

Badania pokazują, że dzieci i dorośli, którzy są bardziej związani z naturą, nie tylko częściej pracują na rzecz jej ochrony, ale także angażują się w inne zachowania prośrodowiskowe.

Do rozpoczęcia obcowania z naturą nie jest potrzebny żaden specjalny karnet. Zachęcamy do spacerów po lesie – warto przekonać się, jak takie proste rozwiązanie wpłynie na nasze samopoczucie!

Ciekawskie wilczki przed obiektywem kamery: "Najlepsze, co dziś zobaczycie". Niezwykłe nagranie spod Babiej Góry trafiło do sieci! [WIDEO]
W mediach społecznościowych pojawiły się kolejne materiały z fotopułapki umieszczonej w Babiogórskim Parku. Codzienność młodych mieszkańców beskidzkich lasów pokazana na nagraniu zachwyca. "Wspaniałe", "Taki widok cieszy oko" -...

Oceń ten artykuł 0 0
Komentarze