Lekarze zalecali mu operację z powodu 324 kg wagi. Odmówił i podjął zaskakującą decyzję [WIDEO]

"My 600-Lb. Life" to amerykański program, w którym przedstawione są historie ludzi z dużą otyłością. Widzowie mogą obserwować ich walkę o powrót do normalności i spektakularne metamorfozy. W jednym z odcinków pojawił się Mark Rutland, który osiągnął wagę 324 kilogramów. Nie chciał jednak pozwolić lekarzom na operację. Postanowił zrzucić masę własną pracą.

Ważył 324 kilogramy

Mark Rutland pojawił się w amerykańskim programie "My 600-Lb. Life". Historie w nim pokazywane są zdumiewające i inspirujące – osoby ze sporą otyłością pracują nad sobą pod okiem specjalistów, aby móc zacząć wieść normalne życie. Normalne, bo często ogrom kilogramów uniemożliwia im codzienne funkcjonowanie – niektórzy nie są w stanie samodzielnie chodzić czy brać prysznica. Mark należał do trudniejszych przypadków, ponieważ ważył aż 324 kilogramy. Jak sam przyznał, przytył przez to, że kiedy czuł się smutny i czymś zawiedziony, objadał się. Tak mówił jeszcze przed rozpoczęciem walki o normalne życie:

Kiedy masz tak ogromną nadwagę, to świadczy tylko o jednym: twoja kondycja psychiczna jest w rozsypce. Wiem, że jestem potwornie gruby i mogę to zmienić, ale po prostu nie mogę przestać jeść. Tylko kiedy jem, jestem szczęśliwy i czuje ulgę od tego przytłaczającego smutku. Tylko wtedy jestem szczęśliwy.

Nie zgodził się na operację

Mark miał przejść operację bariatryczną, która miała na celu zmniejszenie żołądka. Aby jednak się do niej zakwalifikować, mężczyzna musiał zrzucić część kilogramów samodzielnie. Podjął wyzwanie i jego waga spadła aż o 70 kg! Dzięki temu lekarze mogli zgodzić się, aby Mark trafił na stół operacyjny. On jednak odmówił. Stwierdził, że musi coś sobie udowodnić. Mianowicie to, że jest w stanie wyjść ze swojej otyłości o własnych siłach, ciężko pracując, ćwicząc i stosując odpowiednią dietę, bez konieczności przechodzenia operacji:

Wszystko idzie dobrze. Pracuję na siłowni z trenerem. Straciłem już trochę na wadze i jestem zadowolony z postępów, które poczyniłem. Chciałem wam powiedzieć, że nie będzie żadnej operacji. Nie zrobię jej, mam nadzieję, że nigdy nie będę musiał.

Mam zamiar ciężko pracować i zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby schudnąć, a liczba na wadze z pewnością w końcu się zmieni

– dodał.

@hellandback77

#LightCut #Hellandback77 #HellandBack #HellandBackEntertainment #zeropercentchance

Kobieta schudła ponad 200 kilogramów. Nie do wiary, jak wygląda teraz! [FOTO]
Christina Phillips pojawiła się w jednym z odcinków programu "Historie wielkiej wagi", który opowiadał o osobach otyłych i ich walce o wyjście z choroby. Kobieta osiągnęła aż 311 kilogramów wagi! Dzięki swojej pracy może mówić o stracie...

Oceń ten artykuł 2 0

Ogólna ocena Lekarze zalecali mu operację z powodu 324 kg wagi. Odmówił i podjął zaskakującą decyzję [WIDEO] to: 100% / 100%, uzyskana z: 2 głosów.