Lody Ekipy znikną z rynku? W jednym z urzędów toczy się postępowanie w tej sprawie

Wciąż nie milkną echa afery związanej z Ekipą. Okazuje się, że grupa youtuberów stworzona przez Friza ma teraz poważny problem. Lody Ekipy wkrótce mogą stać się nielegalne! W jednym z urzędów trwa obecnie postępowanie w tej sprawie.

Lody Ekipy znikną z rynku?

Lody Ekipa stały się prawdziwym hitem tego roku! Gdy kilka miesięcy temu Karol „Friz” Wiśniewski wypuścił we współpracy z jedną z firm produkujących lody pyszny deser, nikt nie spodziewał się, że smakołyki mogą stać się tak popularne. Lody Ekipy dosłownie znikały z półek, a w niektórych marketach tłumy klientów dosłownie toczyły batalię o pyszne słodycze. Wypuszczenie na rynek pyszności grupy youtuberów okazała się strzałem w dziesiątkę! W związku z tym firma produkująca Lody Ekipy wytwarza obecnie nawet kilka milionów sztuk lodowego deseru dziennie.

Teraz Ekipa ma poważny problem i wkrótce Lody Ekipy mogą stać się nielegalne. Chodzi bowiem o nazwę smakołyku, która nie została zastrzeżona w urzędzie patentowym. Youtuberzy postanowili szybko naprawić ten problem. Pierwszy wniosek o rejestrację znaku towarowego „Lody Ekipa” influencerzy wysłali pod koniec kwietnia. Niestety, o zaledwie trzy dni wyprzedził ich krakowski biznesmen, który złożył podobny wniosek w instytucji.

Trwa spór w sprawie Lodów Ekipy

Powoli kończy się proces uzyskania znaku towarowego przez „Ekipę”. Obecnie w urzędzie patentowym trwa ostatni etap postępowania rejestracyjnego, w którym można było zgłosić swój sprzeciw. Okazuje się, że 2 sierpnia zgłosił go biznesmen z Krakowa, który jako pierwszy złożył wniosek o rejestrację nazwy. Oznacza to spore konsekwencje dla grupy youtuberów, jeśli przedsiębiorcy uda się zdobyć prawa do znaku towarowego Lodów Ekipy. Całą sprawę w swoim materiale w serwisie YouTube wytłumaczył jeden z prawników, specjalizujący się w dziedzinie znaków towarowych.

Jeżeli ten człowiek skutecznie doprowadzi do rejestracji tego znaku towarowego, to będzie mógł usunąć Lody Ekipy z rynku i zablokować ich sprzedaż

– mówi Mikołaj Lech, specjalista w dziedzinie patentów.

Radca prawny, który zajął się kwestią rejestracji znaku towarowego „Lodów Ekipy”, znalazł wyjście dla Ekipy z kłopotliwej sytuacji. Friz musiałby złożyć w Europejskim Urzędzie Patentowym sprzeciw wobec złożonego wcześniej wniosku o rejestrację nazwy i liczyć na to, że instytucja odrzuci roszczenia krakowskiego przedsiębiorcy.

Influencerzy mogliby się ratować także tym, że ich spółka jest zarejestrowana w KRS pod nazwą „EKIPA HOLDING”. W ostateczności zawsze mogą próbować odkupić prawa do znaku towarowego od biznesmena z Krakowa, jeśli uda mu się go zarejestrować. Jeśli Ekipa Friza zdecyduje się jednak dochodzić swoich praw w sądzie, to według Mikołaja Lecha spór o patent może się toczyć latami. Youtuberzy mają niewiele czasu na podjęcie decyzji.

Od momentu publikacji w Biuletynie Urzędu Patentowego wniosek przez 3 miesiące czeka na wpływ ewentualnych sprzeciwów. Do chwili obecnej nie wpłynął żaden sprzeciw

– przekazał portalowi rzecznik Urzędu Patentowego RP Adam Taukert, w rozmowie z wirutalnemedia.pl.

Czy Lody Ekipy znikną z rynku? Na razie pyszne desery pozostają w sklepach, bowiem wciąż toczy się postępowanie o prawa do znaku towarowego przed urzędem patentowym. Według Centrum Monitorowania Rynku smakołyki produkowane we współpracy z youtuberami stały się najpopularniejszymi lodami tegorocznego sezonu.

Wyciekły tajne dokumenty Ekipy Friza? Przestępcy oferują sprzedaż faktur oraz umów grupy youtuberów
Ekipa Friza z pewnością nie ma teraz dobrej passy. Po aferze z Wersow oraz zamieszaniem wokół najnowszego albumu youtuberzy muszą mierzyć się z kolejnym problemem. Okazuje się bowiem, że przestępcy...

Oceń ten artykuł 8 13

Ogólna ocena Lody Ekipy znikną z rynku? W jednym z urzędów toczy się postępowanie w tej sprawie to: 38% / 100%, uzyskana z: 21 głosów.
Komentarze