Loreen wygrała w Liverpoolu. Kim jest artystka, która dwukrotnie zwyciężyła Eurowizję?

Loreen jest zwyciężczynią tegorocznej Eurowizji. Wygrana w Liverpoolu sprawiła, że reprezentantka Szwecji stała się pierwszą w historii kobietą, która na eurowizyjnej scenie zatriumfowała więcej niż jeden raz. Kim jest autorka "Tattoo"?

Loreen zwyciężczynią Eurowizji

W sobotę 13 maja odbył się finał 67. Konkursu Piosenki Eurowizji, w którym Polskę reprezentowała Blanka z utworem „Solo”. Wyniki ogłoszone już po północy ujawniły tegorocznego zwycięzcę. W Liverpoolu triumfowała Loreen reprezentująca Szwecję z utworem „Tattoo” – wcześniej uchodząca za największą faworytkę konkursu. To jej druga wygrana na Eurowizji.

Czytaj więcej o finale:

Loreen zwyciężczynią Eurowizji 2023! Na którym miejscu Blanka?
Za nami 67. Konkurs Piosenki Eurowizji. W sobotę 13 maja 2023 roku w Liverpoolu odbył się wielki finał międzynarodowej imprezy. Zwyciężyła Loreen ze Szwecji z piosenką "Tattoo".Na którym miejscu...

Loreen – kim jest?

Loreen, właściwie Lorine Zineb Nora Talhaoui, urodziła się 16 października 1983 roku w szwedzkiej Åkersberdze. Jest szwedzką wokalistką pochodzenia marokańsko-berberyjskiego. Rozgłos przyniósł jej udział w „Idolu”, w którym w 2004 roku zajęła czwarte miejsce.

Loreen kilkukrotnie próbowała swoich sił w Melodifestivalen, czyli szwedzkich preselekcjach do Eurowizji – po raz pierwszy bez sukcesu w 2011 roku z utworem „My Heart Is Refusing Me”. Rok później wygrała je z „Euphorią”, która przyniosła jej zwycięstwo na Eurowizji 2012 w Baku. W tym samym roku ukazał się jej debiutancki album „Heal”.

Loreen ubiegała się o powrót na Eurowizję już w 2017 roku ze „Statements”, ale bezskutecznie. Jesienią tego samego roku wydała swoją drugą, zamykającą aktualnie jej dyskografię płytę „Ride”. W 2023 roku ponownie zgłosiła się do Melodifestivalen i tym razem zatriumfowała z utworem „Tattoo”, zostając reprezentantką Szwecji na Eurowizji w Liverpoolu. Wygrywając konkurs po raz drugi, zapisała się w eurowizyjnej historii jako pierwsza kobieta z więcej niż jednym zwycięstwem.

Oceń ten artykuł 3 3

Ogólna ocena Loreen wygrała w Liverpoolu. Kim jest artystka, która dwukrotnie zwyciężyła Eurowizję? to: 50% / 100%, uzyskana z: 6 głosów.