Łukasz "Demon" Motyka nie żyje. Testował ekstremalnie ostre jedzenie na TikToku i YouTube

W wieku 42 lat zmarł Łukasz "Demon" Motyka, prowadzący w serwisie YouTube kanał z testami najostrzejszych potraw na świecie. Informację o jego śmierci przekazał za pośrednictwem platformy X Marcin Malczyński.

Łukasz Motyka nie żyje

We wtorek na platformie X (dawniej Twitter) pojawiły się informacje o śmierci Łukasza Motyki, youtubera i tiktokera występującego w sieci jako Łukasz Demon, który przed kamerą testował ekstremalnie ostre jedzenie. Jako pierwszy przekazał je znany z YouTube’a oraz walk Fame MMA Marcin Malczyński.

Łukasz Demon nie żyje. Niestety, osoba z bliskiego otoczenia potwierdziła informację. (…) Wielka szkoda, bo bardzo pozytywny i pomocny człowiek…

– napisał.

O odejściu Łukasza „Demona” Motyki napisał też dziennikarz MMA.pl Michał Cichy. Jak wyznał, 42-latek miał w przyszłym roku zadebiutować jako zawodnik Fame MMA.

Smutne wieści nadeszły. Nie żyje Łukasz Motyka, znany w internecie jako Łukasz Demon. Zasłynął tym, że był mistrzem jedzenia najostrzejszych potraw czy sosów. Miał 42 lata. Od jakiegoś czasu wiedziałem, że miał podpisany kontrakt z FAME i przed sobą debiut w 2024.  Świeć Panie nad Jego duszą

Przyczyna śmierci Łukasza Demona

Marcin Malczyński w swoim pierwszym wpisie na X ujawnił, że dotarły do niego doniesienia, jakoby przyczyną zgonu miały być „atak serca lub jakaś dziwna reakcja na challenge”. W kolejnym poście stanowczo zaprzeczył jednak, że do śmierci Łukasza Motyki mogło przyczynić się jakiekolwiek wyzwanie. Youtuber zacytował wiadomość, jaką miał otrzymać od przyjaciela 42-latka:

Nie było to po żadnym challenge’u! Z informacji, które przekazał mi jego przyjaciel: „Łukasz poszedł spać, nie było z nim kontaktu, więc pojechaliśmy na miejsce z kompletem kluczy, niestety Łukasz już nie żył, po wezwaniu karetki twierdzili, że od około 20 godzin”. Więcej szczegółów nie chce podawać, ale zostałem poproszony o wrzucenie tej informacji. Tragedia…

Łukasz Demon – kim był?

Łukasz Motyka, znany również jako Łukasz Demon, na TikToku zgromadził przeszło 325 tysięcy obserwujących i 4,5 mln polubień. Publikowane przez niego w popularnej aplikacji filmy z testami najostrzejszych potraw i produktów na świecie zwykle uzyskiwały po kilkaset tysięcy, a czasem nawet po kilka milionów odsłon. 42-latek prowadził również własny kanał YouTube, który zasubskrybowało ponad 13 tysięcy osób. Aktywnie udzielał się także na Instagramie. Tam miał ponad 50 tysięcy followersów.

Oceń ten artykuł 1 2

Ogólna ocena Łukasz "Demon" Motyka nie żyje. Testował ekstremalnie ostre jedzenie na TikToku i YouTube to: 33% / 100%, uzyskana z: 3 głosów.