Małe rysie w obiektywie ukrytej kamery! Niecodzienne nagranie rozczuliło internautów: "Przepiękne" [WIDEO]

W sieci regularnie przybywa nagrań i zdjęć z lasów. Materiały zarejestrowane przez fotopułapki pokazują m.in. codzienność dzikich zwierząt i zachwycają miłośników przyrody. Ostatnio na stronie Babiogórskiego Parku Narodowego opublikowano nagranie z małymi rysiami.

Rysia rodzina w obiektywie fotopułapki

Rysie to niezwykle tajemnicze zwierzęta, które żyją m.in. w Polsce. Są największymi przedstawicielami rodziny kotowatych w Europie. W naszym kraju można je spotkać na terenie Pienin, Tatr czy na Babiogórskiego Parku Narodowego. Ostatnio rysią rodzinę uchwyciła jedna z fotopułapek - nagranie opublikowano na Facebooku.

Małe rysie w Babiogórskim Parku Narodowym

Babia Góra dominuje nad okolicznym krajobrazem. Jest masywem górskim w Paśmie Babiogórskim, który należy do Beskidu Żywieckiego w Beskidach Zachodnich. Najwyższym szczytem jest Diablak, który mierzy 1725 metrów nad poziomem morza.

Tereny tego wyjątkowego masywu od lat fascynują i przyciągają tysiące osób. Cieszą się niesłabnącą popularnością wśród naukowców, turystów i miłośników przyrody. A lasach Babiej Góry żyje wielu przedstawicieli niezwykle tajemniczych gatunków. Żyją tam m.in. niedźwiedzie, wilki czy... rysie.

Ostatnio pracownicy Babiogórskiego Parku Narodowego opublikowali zaskakujące nagranie z fotopułapki. W obiektywie pojawiła się samica z młodymi. Zamieszczony film opatrzono opisem związanym z Dniem Matki. Nie zabrakło też życzeń dla wszystkich mam:

Maminy dzień. Dziś obchodzimy Dzień Matki, wszystkim Mamom życzymy pociechy z potomstwa i oczywiście zdrowia, radości, wytrwałości, cierpliwości oraz wyrozumiałości. Dobrego weekendu!

Miłość matczyna babiogórskiej rysicy została utrwalona w kadrach dzięki zakupowi urządzeń monitorujących w ramach polsko-słowackiego projektu p.n. „Z kamerą wśród zwierząt” realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Programie Współpracy Transgranicznej Polska-Słowacja Interreg V-A 2014-2020 oraz ze środków budżetu państwa - czytamy w opisie do nagrania.

Dziki wyczuły zagrożenie i zaczęły uciekać, ale... po chwili wróciły. "Jednak nie w tę stronę" [WIDEO]
Internet to miejsce, w którym spotyka się wielu miłośników natury. Wielbiciele przyrody, którzy montują w lasach fotopułapki, chętnie dzielą się zarejestrowanymi ujęciami. Nagrania i zdjęcia z głębi lasu pokazują, jak wygląda codzienność dzikich...

Wilk usiadł tuż przed kamerą i... zaskoczył internautów! "Nagranie jedno na milion" [WIDEO]
Nagrania z fotopułapek są niezwykle ciekawym materiałem dla wszystkich miłośników i obserwatorów przyrody. Ostatnio w sieci pojawił się niezwykły film, który wywołał ciarki na ciele wielu internautów. Nocne kadry z lasu robią wrażenie! Zobaczcie...

Ryś, wilki, niedźwiedzie i żubr przy jednym stogu siana. "Życie nocne kwitnie". Wszystko zarejestrowała fotopułapka [WIDEO]
Jak wygląda codzienność dzikich zwierząt? Co robią nocą, gdy większość z nas śpi bezpiecznie w swoich łóżkach? Odpowiedzi na te pytania dają nagrania i zdjęcia z fotopułapek. Ostatnio na stronie Nadleśnictwa Baligród pojawiło się wyjątkowy materiał,...

Oceń ten artykuł 0 0