Mały piesek chodzi tylko na przednich łapach. To nie sztuczka, a wynik choroby [WIDEO]

Mały piesek ze Stanów Zjednoczonych pokazuje, że nie warto tracić nadziei. Choroba uniemożliwiła mu chodzenie na czterech łapach, ale świetnie daje sobie radę na dwóch. Nagranie pokazane przez jej opiekunów rozczuliło internautów z całego świata.

Sparaliżowana od pasa Gabby porusza się na przednich łapach

Jak informuje  telewizja KOCO 5 News swoje imię czworonóg otrzymał na cześć utalentowanej gimnastyczki Gabby Douglas. By móc się poruszać, mały pies faktycznie musi wykonywać akrobatyczne figury. Sprytnie unosi tyle kończyny w górę i przemieszcza się tylko na przednich. Stan zdrowia pupila nie pozwala mu na stanie na tylnych łapkach. Ma też dolegliwości związane z biodrami.

Mimo przeciwności losu Gabby się nie poddaje. Nic nie może zatrzymać ciekawej świata psinki w typie Shih tzu. Jest otwarta na ludzi i lubi poznawać nowe miejsca. Niepełnosprawnego pupila przygarnęli wolontariusze z organizacji pomagającej psom w Oklahomie (Stany Zjednoczone). Gabby została porzucona w jednej klinik w mieście Chickasha, gdzie miała być wysterylizowana. Wyglądała na zaniedbanego i niedożywionego zwierzaka. Nikt się po nią nie zgłaszał.

Internauci pokochali dzielnego psa

Pierwszym celem nowych opiekunów było doprowadzenie Gabby do właściwej wagi. Po „dotuczeniu” przyszedł czas na szczepienie i przekazanie jej do adopcji. Poruszającą się na przednich łapach suczkę pokochali nie tylko mieszkańcy Oklahomy. Udostępniony w sieci film, który opowiada jej historię, obejrzało prawie pół miliona internautów.

 

Oceń ten artykuł 0 0