Mały piesek umiera samotnie. Wtedy zjawia się mężczyzna, który ratuje mu życie [WIDEO]

Takie nagrania potrafią wzruszyć do łez. Mężczyzna znajduje w rowie małego szczeniaczka, który jest w bardzo złym stanie. Piesek umiera i konieczna jest reanimacja! Na szczęście kończy się ona powodzeniem, dzięki czemu zwierzak przeżył. Musicie to zobaczyć!

Szczeniak w potrzebie

Nagranie to prawdziwy wyciskacz łez, więc jeśli jesteście wrażliwi, przygotujcie chusteczki! Mały piesek czuwa przy swoim przyjacielu, który leży nieruchomo i wyraźnie potrzebuje pomocy. Wtedy zjawia się mężczyzna, który rozpoczyna reanimację zwierzaka. Najpierw sprawdza jego oddech, po czym wyciąga go ze szczeliny i rozpoczyna sztuczne oddychanie, upewniając się wcześniej, że maluch nie ma niczego w pysku. Następnie za pomocą strzykawki wlewa mu do pyska trochę wody i to właśnie wtedy następuje wzruszający moment – psiak odzyskuje przytomność i zostaje umieszczony w transporterze. Mężczyzna zabrał zwierzaka do weterynarza , gdzie została mu zapewniona opieka i niezbędne leki. Na końcu nagrania możemy zobaczyć pieska w dobrej formie!

Jak reanimować psa?

Każdy z nas przynajmniej zetknął się z nauką pierwszej pomocy u człowieka. Nie każdy jednak miał okazję dowiedzieć się, co zrobić w przypadku ratowania życia psa. Jeżeli zwierzak nie oddycha, należy wykonać następujące czynności:

  1. Ułóż psa w pozycji bocznej bezpiecznej, na prawym boku.
  2. Sprawdź, czy w pysku psa nie znajduje się żadne ciało obce, krew czy nadmiar śliny.
  3. Jeżeli nie ma przeszkód, wyciągnij język psa. W tym momencie może zdarzyć się, że pies sam złapie oddech. Jeśli nie, przejdź do następnych kroków.
  4. Zamknij psu pysk.
  5. Złóż rękę w rulon i przyłóż ją psu do nosa. Dmuchnij w nos przez rulon 5-6 razy.
  6. Jeśli nie ma reakcji, powtórz sztuczne oddychanie. Możesz również wykonać masaż serca: wystarczy, że przyłożysz ręce (w przypadku szczeniaka dwa palce) do serca zwierzęcia. Znajduje się ono na klatce piersiowej, między trzecim a szóstym żebrem, czyli tuż za lewym łokciem. Wykonaj od 15 do 30 uciśnięć.
  7. Nie zapomnij zabrać psa do weterynarza!

Twój pies tak się zachowuje? To znaczy, że cię kocha!
Komunikacja ze zwierzakiem wcale nie jest prostą sprawą! Złe interpretowanie jego zachowań może poskutkować nieporozumieniem. Podpowiadamy, za pomocą jakich sygnałów pies przekazuje miłość...

Oceń ten artykuł 0 0
Komentarze