Marina Łuczenko-Szczęsna z Polski na Eurowizji 2023? Sensacyjne doniesienia

Żona Wojciecha Szczęsnego wystąpi w biało-czerwonych barwach na Eurowizji w Wielkiej Brytanii? Według ustaleń jednego z portali właśnie tego miałaby chcieć Telewizja Polska. Marina Łuczenko-Szczęsna pracuje już ponoć nad odpowiednią piosenką.

Marina reprezentantką Polski na Eurowizji?

O Marinie Łuczenko-Szczęsnej ostatnimi czasy było głośno za sprawą jej mundialowej piosenki „This Is the Moment”. 33-letnia piosenkarka, prywatnie żona bramkarza reprezentacji Polski Wojciecha Szczęsnego, intensywnie promowała utwór zarówno w social mediach, jak i w telewizji. Wystąpiła z nim m. in. w programie „Pytanie na śniadanie”. Niedawno okazało się, że zadowolona ze współpracy z wokalistką Telewizja Polska postanowiła zrobić z niej jedną z gwiazd swojego Sylwestra marzeń z Dwójką. Teraz w mediach pojawiły się sensacyjne doniesienia, jakoby publiczny nadawca wiązał z Łuczenko-Szczęsną eurowizyjne nadzieje.

Występ Mariny na Sylwestrze TVP nie jest przypadkowy. Stacji bardzo zależy na tym, żeby żona Szczęsnego wzięła udział w preselekcjach na Eurowizję. Piosenkarka też jest chętna i już pracuje nad piosenką, która miałaby podbić Europę

– twierdzi Pudelek, cytując wypowiedź swojego informatora.

By pojechać na Eurowizję, Marina Łuczenko-Szczęsna musiałaby oczywiście wygrać preselekcje, do których nabór trwa od września. Na wysłanie swojego zgłoszenia piosenkarka ma czas do 15 stycznia 2023 roku. Dodajmy, że 33-latka w swojej karierze miała już styczność z Eurowizją. W 2003 roku wystartowała w eliminacjach do 1. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, została jednak pokonana przez Kasię Żurawik.

Kiedy preselekcje do Eurowizji 2023?

Telewizja Polska rozpoczęła przygotowania do kolejnej Eurowizji wyjątkowo wcześnie, bo już we wrześniu 2022 roku, ogłaszając nabór kandydatów do preselekcji pod hasłem „Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję”. Kandydaci mają czas na nadsyłanie zgłoszeń do 15 stycznia 2023 roku. Nadawca ogłosi listę zakwalifikowanych uczestników najpóźniej 25 stycznia, koncert eliminacyjny odbędzie się zaś w niedzielę 26 lutego 2023 roku. Swoją gotowość do startu w preselekcjach deklaruje m. in. Maja Hyży, która dotąd bezskutecznie walczyła o Eurowizję w 2018 i w 2020 roku.

Kończymy utwór. Będzie po angielsku, będzie z przytupem. Mam nadzieję, że okaże się hitem radiowym

– mówiła w październiku w rozmowie z „Vivą”.

Oceń ten artykuł 0 2