Marta Kubacka trafiła do szpitala. Małysz wysłał SMS-a do Dawida. "Wspieramy, jak możemy"

Żona Dawida Kubackiego walczy o życie w szpitalu. Do skoczka narciarskiego z całego świata napływają słowa wsparcia. Adam Małysz wysłał mu SMS-a i podzielił się z mediami odpowiedzią, jaką od niego otrzymał.

Marta Kubacka walczy o życie w szpitalu

Ta wiadomość obiegła Internet w poniedziałkowe popołudnie. 33-letni skoczek narciarski wyznał na Instagramie, że jego żona trafiła do szpitala w ciężkim stanie. Lekarze walczą obecnie o życie Marty Kubackiej, która zmaga się z problemami kardiologicznymi.

Mój nagły powrót do domu.... Jestem wam winien słowo wyjaśnienia. Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna. Wiem, że będzie walczyła

– napisał sportowiec.

Polski zawodnik poinformował jednocześnie, że w tym sezonie nie zobaczymy go już na skoczni. Potwierdził to również Polski Związek Narciarski.

Dawid Kubacki nie wystartuje w konkursach Pucharu Świata w skokach narciarskich do końca sezonu 2022/2023. Powodem są poważne problemy zdrowotne jego żony,  Marty

– czytamy w oświadczeniu opublikowanym na Twitterze.

Świat sportu wspiera Dawida Kubackiego

Niepokojące wieści z domu Dawida Kubackiego wstrząsnęły środowiskiem sportowym. Do skoczka z całego świata napływają słowa wsparcia dla jego rodziny. Komunikat w tej sprawie opublikowała również Międzynarodowa Federacja Narciarska i Snowboardowa (FIS).

Wszyscy uwielbiamy patrzeć na twój niesamowity wysiłek i chęć odniesienia sukcesu, ale rodzina zawsze jest na pierwszym miejscu, bez względu na to, jakie zawody się odbywają. Jako rodzina skoczków narciarskich gorąco was wspieramy i przesyłamy Marcie życzenia powrotu do zdrowia [...] Nasze myśli są z wami. Dawidzie i Marto, bądźcie silni!

– napisano.

Adam Małysz skontaktował się z Kubackim

Prezes Polskiego Związku Narciarskiego przekazał mediom, że Dawid Kubacki może liczyć na pełne wsparcie ze strony federacji. Małysz wysłał SMS-a do swojego podopiecznego i podzielił się odpowiedzią, jaką na niego dostał.

Wspieramy Dawida, jak możemy. W tej chwili modlimy się za niego. Ma od nas gwarancję, że jeżeli będzie potrzebował z naszej strony jakiejkolwiek pomocy, to natychmiast ją otrzyma. Napisałem do niego SMS-a w tej sprawie. Odpisał: "Tak, oczywiście, dziękuję"

– powiedział w rozmowie z Interią.

Marta i Dawid Kubaccy wzięli ślub 1 maja 2019 roku w drewnianym kościele na Bachledówce, niedaleko Zakopanego. Para doczekała się dotychczas dwóch córek: 2-letniej Zuzi oraz Mai, która przyszła na świat na początku tego roku.

Żona Dawida Kubackiego trafiła do szpitala. "Jej stan jest ciężki". Skoczek kończy sezon
Dawid Kubacki wycofał się z udziału w kolejnych konkursach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Zawodnik poinformował na Instagramie, że jest to związane z poważnym stanem zdrowia jego żony.

Oceń ten artykuł 1 0

Ogólna ocena Marta Kubacka trafiła do szpitala. Małysz wysłał SMS-a do Dawida. "Wspieramy, jak możemy" to: 100% / 100%, uzyskana z: 1 głosów.