Martyna Wojciechowska opublikowała nowe fotografie Kabuli. Tak teraz wygląda przybrana córka podróżniczki

Martyna Wojciechowska nie kryje dumy! W najnowszym wpisie zdradziła, że jej adoptowana córka - Kabula - niebawem rozpocznie kolejny etap swojej edukacji. Z tej okazji podróżniczka podzieliła się z internautami nowymi fotografiami pociechy.

Martyna Wojciechowska i adopcja Kabuli

Martyna Wojciechowska to „twarz” doskonale znana widzom z TV. Podróżniczka ma bowiem własny program pt.: „Kobieta na krańcu świata”, w którym pokazuje innym rozmaite zakątki globu.

Poza pracą w TV Wojciechowska chętnie angażuje się w rozmaite akcje charytatywne, zachęcając także innych do udzielania pomocy. Jej empatia, zdeterminowanie i optymizm sprawiły, że Martyna cieszy się sporą popularnością – także w mediach społecznościowych. Obecnie jej profil na Instagramie śledzi już imponująca liczba internautów: to ponad dwa miliony! W ostatnim czasie oczom użytkowników sieci ukazał się nowy post dziennikarki, która podzieliła się swoją radością. Martyna Wojciechowska zdradziła, że jej adoptowana  córka – Kabula – rozpoczyna kolejny etap swojej edukacji.

Martyna Wojciechowska o adoptowanej córce

Kabula Nkalango Masanja została przybraną córką Martyny Wojciechowskiej kilka lat temu. Wcześniej światło dzienne ujrzała jej wstrząsająca historia. Kabula została pozbawiona ręki w wyniku ataku trzech napastników.

25 kwietnia 2010 roku trzech mężczyzn wtargnęło nocą do jej domu rodzinnego, wyciągnęli ją z łóżka i maczetą odrąbali rękę. Bo choć trudno w to uwierzyć, w Tanzanii w XXI w. wciąż ludzie polują na ludzi. Niektórzy wierzą w to, że części ciała osób z albinizmem mają magiczną moc, że można z nich produkować eliksiry i amulety – tłumaczyła w sieci Wojciechowska.

Historia dziewczyny poruszyła Martynę tak bardzo, że postanowiła adoptować Kabulę. Obecne panie mają ze sobą bardzo dobry kontakt, a podróżniczka wspiera swoją podopieczną w jej wyborach. Na Instagramie pojawiły się nowe zdjęcia przedstawiające córkę Wojciechowskiej.

Przesuń w prawo.

Martyna Wojciechowska na Instagramie

W opisie Martyna Wojciechowska nie kryła dumy z Kabuli:

DRUGI ROK PRAWA! Kabula ZDAŁA WSZYSTKIE EGZAMINY i już pod koniec października zaczyna kolejny rok nauki na swoim wymarzonym kierunku studiów. Jestem z niej szalenie dumna, bo wiem jak dużo serca i pracy wkłada we wszystko, co robi.

W swoich dalszych słowach prezenterka wspomniała m.in. o problemach zdrowotnych studentki, podziwiając ją za determinację w dążeniu do upragnionego celu:

Kabula ma wadę wzroku, nie do końca wszystko widzi, a wykłady często musi nagrywać na dyktafon. Ale nie przeszkadza Jej to zupełnie w osiąganiu kolejnych celów i spełnianiu marzeń. Ta wyjątkowa dziewczyna to moja wielka inspiracja! Przykład ogromnej siły i determinacji. A co najważniejsze, Kabula chce w przyszłości swoją wiedzę prawniczą wykorzystać do tego, żeby pomagać innym. DUMNA MAMA. M

Nowy wpis Martyny Wojciechowskiej nie przeszedł w sieci bez echa. Sekcja komentarzy w mig wypełniła się gratulacjami skierowanymi do Kabuli, do których my także się przyłączamy!

"To zdjęcie obiegło świat". Martyna Wojciechowska ma apel [FOTO]
Martyna Wojciechowska pokazała na Instagramie szokujące zdjęcie, które przedstawia wychudzonego chłopca. Opowiedziała historię fotografii i ogłosiła coś, co jest ważne dla jej fanów.

 

Oceń ten artykuł 1 0

Ogólna ocena Martyna Wojciechowska opublikowała nowe fotografie Kabuli. Tak teraz wygląda przybrana córka podróżniczki to: 100% / 100%, uzyskana z: 1 głosów.