Martyna Wojciechowska świętuje urodziny córki. Marysia skończyła 16 lat. Pokazała jej nowe zdjęcie [FOTO]

Martyna Wojciechowska z okazji urodzin swojej córki pochwaliła się w mediach społecznościowych wspólnym zdjęciem. Marysia, która jest owocem związku podróżniczki z płetwonurkiem Jerzym Błaszczykiem, ma już 16 lat.

Martyna Wojciechowska ma 16-letnią córkę

Martyna Wojciechowska w 2008 roku razem ze swoim ówczesnym partnerem, zmarłym w 2016 roku w wyniku choroby nowotworowej płetwonurkiem Jerzym Błaszczykiem, doczekała się córki imieniem Maria. To jedyne biologiczne dziecko podróżniczki, która jest także adopcyjną mamą dla pochodzącej z Tanzanii Kabuli, obecnie studentki prawa.

Martyna Wojciechowska na zdjęciu z Marysią

17 kwietnia Marysia Błaszczyk skończyła 16 lat. Z tej okazji jej znana mama zdecydowała się zamieścić w mediach społecznościowych osobisty wpis. Martyna Wojciechowska pochwaliła się wspólnym zdjęciem z córką i wróciła wspomnieniami do momentu, w którym dowiedziała się, że jest w ciąży.

Jeszcze chwilę temu nie mogłam w to uwierzyć. Upewniałam się z lekarzami, czy na pewno jestem w ciąży, bo przecież tyle razy od nich słyszałam, że mamą raczej nie będzie dane mi być. A dzisiaj moja córka kończy 16 lat.  Moja najpiękniejsza podróż w nieznane

– napisała na Facebooku.

Autorka serii „Kobieta na krańcu świata” podzieliła się także refleksją na temat macierzyństwa. Przyznaje, że wychowywanie dziecka to największe wyzwanie, z jakim przyszło jej się mierzyć.

Bycie mamą to najtrudniejsze wyzwanie w moim życiu. Znacznie trudniejsze niż zdobycie Mount Everestu i Korony Ziemi. Przecież nikt nas nie uczy tego, jak być rodzicem. Czasem wydaje nam się, że robimy coś najlepiej na świecie, a przecież jako dorośli również mamy prawo popełniać błędy

– przyznaje 49-latka.

Wojciechowska wyznała ponadto, że perspektywa, z jakiej patrzy na życie jej nastoletnia córka, niezmiennie ją fascynuje i ciekawi.

Wierzę, że warto być rodzicem uważnym, częściej pytać niż wygłaszać rady i zaciekawiać się światem swojego dziecka. Ja kiedyś pokazywałam mój świat Marysi. Teraz ona uczy mnie swojego patrzenia na otaczają nas rzeczywistość i jest to znacznie ciekawsza perspektywa

– podsumowała zamieszczony w dniu urodzin ukochanej pociechy wpis Martyna.

Oceń ten artykuł 0 0