Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje. Gwiazda "Kiepskich" miała 58 lat

Nie żyje Marzena Kipiel-Sztuka - poinformowała aktorka Renata Pałys. Wiadomość o śmierci gwiazdy serialu "Świat według Kiepskich" potwierdziła też produkcja Telewizji Polsat.

Nie żyje Marzena Kipiel-Sztuka

Marzena Kipiel-Sztuka znana ogólnopolskiej publiczności z roli Haliny Kiepskiej w serialu „Świat według Kiepskich” nie żyje – poinformowała Renata Pałys, scenarzystka serialu i ekranowa Helena Paździoch. Aktorka zmarła 9 czerwca 2024 roku „po ciężkiej chorobie”.

Dzisiaj rano po ciężkiej chorobie odeszła Marzena Sztuka

– przekazała za pośrednictwem mediów społecznościowych Pałys.

Informację potwierdziła też dla Polsat News produkcja Telewizji Polsat.

Marzena Kipiel-Sztuka to niestety kolejna po m.in. Krystynie Feldman (zm. 2007), Bohdanie Smoleniu (zm. 2016), Dariuszu Gnatowskim (zm. 2020) i Ryszardzie Kotysie (zm. 2021) gwiazda serialu „Świat według Kiepskich”, której nie ma już wśród nas.

Marzena Kipiel-Sztuka – kim była?

Marzena Kipiel-Sztuka urodziła się 19 października 1965 roku w Legnicy. W teatrze zaczęła pracować jeszcze w latach 80. W latach 1987-89 pełniła funkcję suflera w Teatrze im. Fredry w Gnieźnie, w latach 1989-2000 występowała na deskach Teatru Dramatycznego w Legnicy. W 1991 roku zdała eksternistycznie egzamin aktorski. Debiutowała rolą salowej i sanitariuszki w „Szpitalu rejonowy” Christo Bojczewa w reżyserii Józefa Jasielskiego na scenie Teatru Dramatycznego w Legnicy.

Polskiej publiczności najlepiej znana była z roli Haliny Kiepskiej w serialu „Świat według Kiepskich”. Wcielała się w nią w latach 1999-2022. Zagrała też w serialach „Fala zbrodni”, „Pierwsza miłość”, „Behawiorysta” czy filmach „Fighter” i „Miłość jest blisko”. Przed laty uczestniczyła też w telewizyjnym show „Jak oni śpiewają”, a w ostatnich latach koncertowała z autorskim repertuarem „Życie nie jest kiepskie”. W 2023 roku wystąpiła w teledysku do utworu „Maradona” zespołu SMKKPM. Formacja pożegnała ją w zamieszczonym na Instagramie wpisie:

Strasznie smutno. Wspaniała, serdeczna, radosna osoba a przede wszystkim fantastyczna aktorka. Zachwyciła nas swoim profesjonalizmem i rozwaliła swoim luzem i życzliwością. Marzena Kipiel-Sztuka, jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy z tobą pracować, rozmawiać, cieszyć się twoim towarzystwem i mieć przynajmniej cię na chwilę

Życie prywatne gwiazdy „Kiepskich”

Marzena Kipiel-Sztuka nie miała dzieci. W życiu prywatnym musiała mierzyć się z wieloma tragediami. Pożegnała trzech swoich partnerów. Jej pierwszym mężem był reżyser i producent filmowy Konrad Sztuka (zm. 2015). Potem związana była z operatorem Mariuszem Piesiewiczem (zm. 2005). Drugim mężem aktorki był Przemysław Buksakowski (zm. 2009).

Tragedia na planie "Świata według Kiepskich". Partner Marzeny Kipiel-Sztuki zmarł na jej oczach
Życie nie oszczędzało Marzeny Kipiel-Sztuki. Gwiazda serialu "Świat według Kiepskich" nie miała szczęścia w miłości. Patrzyła na śmierć dwóch swoich partnerów...

Oceń ten artykuł 3 0

Ogólna ocena Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje. Gwiazda "Kiepskich" miała 58 lat to: 100% / 100%, uzyskana z: 3 głosów.