Miley Cyrus, The Weeknd, Skrillex i inni – przegląd muzycznych prezentów gwiazdkowych

W czasie Świąt artyści zaskoczyli nas sporą ilością muzycznych prezentów, publikując utwory-niespodzianki. Sprawdźcie, kto w ostatnich dniach wypuścił nowy, niespodziewany materiał!

Boże Narodzenie obfitowało w tym roku w wiele premierowych utworów. Artyści nie publikowali jednak wyłącznie piosenek świątecznych. Tegoroczne Święta okazały się również czasem wielkich powrotów. Swoje pierwsze utwory od kilku lat opublikowali LCD Soundsystem i Green Day. Niepublikowany wcześniej materiał przedstawił również zespół Radiohead – utwór „Spectre”, który miał znaleźć się na ścieżce dźwiękowej filmu o Jamesie Bondzie.

Sprawdźcie, jakie inne utwory zadebiutowały w ostatnich dniach.

Miley Cyrus opublikowała w Wigilię swoją interpretację piosenki świątecznej. „My Sad Christmas Song” to ballada o dość pesymistycznym tekście.

The Weeknd wypuścił dwa nowe utwory. Choć opublikował je 25 grudnia, nie są one utrzymane w klimacie świątecznym. „Low Life” to kolaboracja z raperem Future, natomiast drugi utwór to remiks „Pass Dat” Jeremiha.

„Xmas Time of the Year” to pierwszy nowy utwór zespołu Green Day od trzech lat. Muzycy zrobili swoim fanom niespodziankę i udostępnili świąteczną piosenkę we Wigilię.

Kolejnym wielkim powrotem jest nowy materiał LCD Soundsystem. „Christmas Will Break Your Heart” to pierwszy nowy utwór amerykańskiego zespołu od pięciu lat. Podobnie jak Green Day, muzycy LCD Soundsystem wracają z repertuarem świątecznym.

Radiohead opublikowali natomiast dość stary materiał. Nie miał on jednak do tej pory okazji ujrzeć światła dziennego. „Spectre” to utwór napisany na potrzeby soundtracku do filmu o Jamesie Bondzie o tym samym tytule. Nigdy nie pojawił się w filmie. Został odrzucony i zastąpiony piosenką „Writing’s On The Wall” Sama Smitha.

Timbaland i Busta Rhymes opublikowali natomiast całe mixtape’y, które zwiastują ich nadchodzące albumy. „King Stays King” to zapowiedź albumu „Textbook Timbo” Timbalanda. Wśród siedemnastu utworów znalazły się gościnne występy takich wykonawców jak Aaliyah, 2 Chainz czy Migos.

„Return of the Dragon (The Abstract Went On Vacation)” to mixtape Busta Rhymesa zapowiadający album „E. L. E. 2 (Extiction Level Event 2)”. Wśród artystów, których możemy usłyszeć na mixtape’ie Busta Rhymesa, znaleźli się m. in. Mary J. Blige, Wiz Khalifa i Rick Ross.

Skrillex opublikował nie tylko nową piosenkę, ale i teledysk. Remiks utworu „Stranger” jest dostępny za darmo, jednak przy jego pobieraniu istnieje możliwość donacji na rzecz organizacji charytatywnej. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie Skrillexa.

Oceń ten artykuł 4 1

Ogólna ocena Miley Cyrus, The Weeknd, Skrillex i inni – przegląd muzycznych prezentów gwiazdkowych to: 80% / 100%, uzyskana z: 5 głosów.