hity na MAXXa
hity na MAXXa

Miliarder z Polski urządził imprezę stulecia! Zobacz, kto się pojawił!

Paweł Marchewka, znany jako założyciel Techlandu, postanowił uczcić swoje 51. urodziny na Lazurowym Wybrzeżu. Trzydniowa impreza przyciągnęła prawdziwą śmietankę towarzyską, a wśród gości nie zabrakło znanych celebrytów i występów światowej klasy gwiazd.

Paweł Marchewka z żoną, fot. Podlewski/AKPA
Paweł Marchewka z żoną, fot. Podlewski/AKPA

Paweł Marchewka, znany polski miliarder i założyciel firmy Techland, świętował swoje 51. urodziny w sposób, którego wielu może tylko pozazdrościć. Wyjątkowo huczne przyjęcie, trwające trzy dni, odbyło się we francuskiej willi, dawniej należącej do Pierre'a Cardina. Ta futurystyczna posiadłość, położona na zboczu Masywu Esterel, zachwyca nie tylko swoją architekturą, ale i malowniczym widokiem na Lazurowe Wybrzeże. Miejsce to słynie z luksusu, bowiem oferuje gościom między innymi dostęp do sali balowej, dwóch basenów i amfiteatru. Koszt wynajęcia tak ekskluzywnego obiektu to niespełna 130 tysięcy złotych za tydzień.

Gwiazdy i celebryci na urodzinach Marchewki

Na imprezie pojawiło się wielu znanych celebrytów, w tym Robert Lewandowski z żoną Anną, Małgorzata Rozenek, Radosław Majdan, Krzysztof i Paulina Piątkowie oraz Agnieszka Woźniak-StarakNa scenie wystąpili Black Eyed Peas, a także Nicole Scherzinger.

Zanim jednak Black Eyed Peas zawładnęli sceną, publiczność rozgrzewały inne muzyczne talenty. Natasza Urbańska i zespół coverowy zapewnili doskonałe wprowadzenie do wieczoru pełnego wrażeń. Anna Lewandowska zaskoczyła wszystkich, przygrywając na bębnie podczas wykonania hitu "Shape Of You" Eda Sheerana. Niespodzianką dla gości był również pokaz akrobacji powietrznych nad basenem.

Kim jest Paweł Marchewka?

Paweł Marchewka zasłynął jako założyciel Techlandu, czyli firmy, która początkowo zajmowała się sprzedażą gier komputerowych. Przedsiębiorstwo założone w 1991 roku, z czasem zaczęło produkować własne tytuły, z "Prawem Krwi" jako pierwszą grą wydaną w 1995 roku.

Początki Techlandu nie były łatwe. Marchewka, jeszcze jako licealista, rozpoczął swoją przygodę z branżą gier, handlując i rozwożąc je po sklepach. Wtedy jeszcze nikt nie spodziewał się, że firma stanie się jednym z czołowych graczy w polskim sektorze gamingowym. Wrocławskie studio, przez lata uznawane za drugie po CD Projekt, w końcu wyszło z cienia, prezentując światu "Dying Light 2" - grę, która w pierwszy weekend po premierze przyciągnęła 3 miliony graczy na całym świecie.

Marchewka, pochodzący z Ostrowa Wielkopolskiego, zajął 7. miejsce w tegorocznym rankingu najbogatszych Polaków magazynu "Forbes. Jak podaje Bankier.pl, jego majątek rośnie w zastraszającym tempie. Od 2019 roku, gdy "Forbes" wycenił fortunę biznesmena na ponad 3,5 miliarda złotych, jego stan konta podwoił się, osiągając wartość 7,8 miliarda złotych.

Kim jest Aleksandra Marchewka?

Przy jego boku niezmiennie stoi żona Aleksandra - jego ukochana, która odpowiada za strategię rekrutacyjną oraz kulturę pracy w Techlandzie. Jest nie tylko bizneswoman, ale i prawniczką z wykształceniem zdobytym na Uniwersytecie Wrocławskim. Aleksandra, podobnie jak Paweł, rzadko pojawia się na salonach, co dodatkowo budzi ciekawość wokół jej osoby.

Oceń ten artykuł 1 1

Ogólna ocena Miliarder z Polski urządził imprezę stulecia! Zobacz, kto się pojawił! to: 50% / 100%, uzyskana z: 2 głosów.