hity na MAXXa
hity na MAXXa

NVIDIA wprowadza rewolucję w aktualizacji sterowników! To ważna zmiana

NVIDIA zaprezentowała betę nowej apki dla Windowsa, która ma zrewolucjonizować sposób zarządzania kartami graficznymi, czyniąc go prostszym i bardziej intuicyjnym. Nowy program będący połączeniem Control Panelu, GeForce Experience oraz RTX Experience, wprowadza szereg ulepszeń i nowości.

NVIDIA, fot. Shutterstock/Kiklas
NVIDIA, fot. Shutterstock/Kiklas

Największą zmianą, jaką wprowadza nowa aplikacja NVIDIA, jest możliwość aktualizacji sterowników karty graficznej bez konieczności logowania się na konto.

Ta funkcja może wydawać się mało znacząca, ale w perspektywie długoterminowej przyniesie użytkownikom znaczące korzyści, szczególnie biorąc pod uwagę, że aktualizacje sterowników są codziennością dla posiadaczy nowych systemów.

Co jeszcze zmieni się w obsłudze kart NVIDII?

Nowa aplikacja NVIDII oferuje również ulepszone narzędzia do zarządzania optymalizacją w grach, w tym łatwo dostępny suwak do regulacji między wydajnością a jakością. Użytkownicy mogą niezmiennie korzystać z nakładki w grze, aktywowanej skrótem Alt+Z, aby testować nowy wygląd i funkcje, ustawiać metryki wydajności i modyfikować ustawienia bezpośrednio z poziomu beta aplikacji NVIDIA.

Mimo że nowy program NVIDII wprowadza szereg ulepszeń, nie wszystkie funkcje z poprzednich aplikacji zostały do niej przeniesione. Producent zapowiedział, że wkrótce zostaną dodane do niej takie elementy, jak: podkręcanie GPU i możliwość cofania sterowników.

Niektórych funkcji już nie będzie

NVIDIA rezygnuje także z mniej używanych funkcji, m.in. z transmisji na Twitchu i Facebooku. Użytkownicy nie będą już mogli dzielić się wideo na Facebooku czy YouTube, a także tworzyć zdjęć 360-stopniowych i w 3D. Decyzje te, jak podkreśla producent, mają na celu skrócenie czasu instalacji i poprawę responsywności o połowę oraz zmniejszenie zajmowanego miejsca na dysku o 17%.

Nowa aplikacja Nvidia zapowiada się jako znaczący krok naprzód w zakresie zarządzania kartami graficznymi, ponieważ oferuje użytkownikom więcej funkcji i większą wygodę przy mniejszym obciążeniu systemu.

Project L to teraz 2XKO. Riot Games zapowiada nową grę!
Riot Games, twórcy kultowego League of Legends, zapowiadają swoje najnowsze dzieło - bijatykę 2XKO, wcześniej znaną jako Project L. Produkcja zanurzona uniwersum LoL-a ma szansę wprowadzić powiew świeżości na arenie gier walki. Czy...

Oceń ten artykuł 0 0