Najlepsza opcja na pozbycie się reklam na YouTube. Będziecie zaskoczeni, ale to nie adblock

Po tym, jak YouTube zaostrzył walkę z adblockami, użytkownikom pozostało niewiele opcji na wyłączenie reklam. Jak się okazuje, najlepszą z nich może być teraz... wykupienie subskrypcji.

YouTube, fot. Shutterstock/Alex Photo Stock
YouTube, fot. Shutterstock/Alex Photo Stock

YouTube od kilku miesięcy nie pozwala na korzystanie z adblocków, czyli programów, które usuwają spoty towarzyszące filmom dostępnym na platformie. Serwis odstrasza też użytkowników blokerów reklam innymi metodami, jak np. spowalnianiem działania strony.

Jak oglądać filmy na YouTube bez reklam?

Dotychczas popularnym sposobem na to był adblock, jednak od pewnego czasu używanie go w przypadku YouTube może on przynieść więcej szkody niż pożytku. Choć niektórym będzie wydawać się to nieco zaskakujące, to wykupienie subskrypcji w tym serwisie wcale nie jest głupim pomysłem.

Przemawia za tym kilka argumentów. Po pierwsze: uzyskujemy dostęp do YouTube Music, czyli serwisu muzycznego, działającego podobnie jak Spotify czy Apple Music. Po drugie: mamy możliwość pobrania dowolnego filmu na urządzenie i odtwarzania go w trybie offline. A po trzecie: reklamy nie będą nas męczyć na żadnym urządzeniu, w tym także na telefonie czy telewizorze. Na dodatek klipy możemy odtwarzać w tle lub na zablokowanym ekranie.

Ile kosztuje subskrypcja YouTube Premium?

YouTube niedawno podniósł ceny swojego abonamentu, jednak nadal korzystanie z niego jest bardzo opłacalne, zwłaszcza jeśli często oglądamy filmy w tym serwisie. Subskrypcja jest obecnie dostępna w trzech pakietach: studenckim, indywidualnym i rodzinnym. Za każdą z nich trzeba kolejno zapłacić:

  • 14,99 zł – za pakiet dla studentów;
  • 25,99 zł – za pakiet indywidualny;
  • 46,99 zł – za pakiet rodzinny.

Opłaty są pobierane oczywiście co miesiąc, a użytkownik w każdym momencie ma prawo zrezygnować z subskrypcji. Przypomnijmy, że YouTube Premium został uruchomiony w Polsce w maju 2019 roku.

Jak ograniczyć kogoś na Facebooku? Dzięki temu nie będziesz widzieć wiadomości od tej osoby
Czy zdarzyło Ci się nie mieć ochoty na czytanie wiadomości od pewnych osób na Facebooku? Messenger ma rozwiązanie, które pozwoli ci zachować spokój bez konieczności blokowania takiej osoby.

Oceń ten artykuł 1 4

Ogólna ocena Najlepsza opcja na pozbycie się reklam na YouTube. Będziecie zaskoczeni, ale to nie adblock to: 20% / 100%, uzyskana z: 5 głosów.