Netflix pokazał zapowiedź "Wielkiej Wody". To serial o powodzi z 1997 roku [WIDEO]

Netflix pokazał zwiastun "Wielkiej Wody". To sześcioodcinkowy serial inspirowany Powodzią Tysiąclecia. Zobaczcie zapowiedź produkcji o klęsce żywiołowej z 1997 roku!

"Wielka Woda" – serial o Powodzi Tysiąclecia

Netflix nakręcił w Polsce sześcioodcinkowy serial katastroficzny o Powodzi Tysiąclecia. "Wielka Woda" przedstawi widzom historię inspirowaną wydarzeniami z początku lipca 1997 roku, gdy wielka fala powodziowa zbliżała się do Wrocławia i okolic. Zobaczcie pierwszą zapowiedź produkcji, opublikowaną przez platformę streamingową!

Lipiec 1997 roku. Wielka fala powodziowa zbliża się do Wrocławia. Lokalne władze w poszukiwaniu rozwiązania ściągają do miasta wykwalifikowaną hydrolożkę, Jaśminę Tremer. Czy Jaśmina poradzi sobie z żywiołem, biurokracją i mętną przeszłością?

– czytamy w opisie serialu.

"Wielka Woda" – kiedy premiera?

"Wielką Wodę" wyreżyserowali Jan Holoubek i Bartłomiej Ignaciuk, a za scenariusz odpowiadają Kasper Bajon i Kinga Krzemińska. W rolach głównych wystąpili Agnieszka Żulewska, Tomasz Schuchardt oraz Ireneusz Czop. Kiedy premiera serialu katastroficznego o powodzi z 1997 roku? Netflix nie podał jeszcze dokładnej daty, ale wiadomo, że produkcja pojawi się w bibliotece serwisu już jesienią tego roku.

25 lat temu woda wdarła się do Wrocławia

Netflix nieprzypadkowo wybrał datę opublikowania zapowiedzi "Wielkiej Wody". Dokładnie 25 lat temu, 12 lipca 1997 roku, fala kulminacyjna dotarła do Wrocławia. Woda zalała prawie 40 procent tego miasta. Klęskę żywiołową, która nawiedziła stolicę Dolnego Śląska, nazwano Powodzią Tysiąclecia. Bilans katastrofy w całej Polsce to 56 ofiar śmiertelnych. Straty materialne wywołane przez powódź oszacowano na około 12 mld złotych. Dach nad głową straciło 7 tys. ludzi, a około 40 tys. straciło cały swój dobytek.

Zrobił sobie selfie na tle wulkanu. Chwilę później wpadł do krateru
Grupa nieodpowiedzialnych turystów zeszła ze szlaku na szczyt Wezuwiusza. Jeden z mężczyzn zrobił sobie zdjęcie, po czym jego telefon wpadł do krateru. Przy próbie jego odzyskania, turysta...

Oceń ten artykuł 0 1
Komentarze