Netflix wyprodukował serial inspirowany powodzią z 1997 roku. Kiedy premiera?

"Wielka Woda" to polski serial Netflixa, który inspirowany jest Powodzią Tysiąclecia z 1997 roku. Niedawno do sieci trafił zwiastun produkcji. Przy okazji podano też datę premiery.

"Wielka Woda". Netflix przeniesie nas do wydarzeń z 1997 roku

Jakiś czas temu Netflix ogłosił, że pracuje nad "Wielką Wodą". To serial inspirowany wydarzeniami z lipca 1997 roku, gdy Powódź Tysiąclecia nawiedziła Wrocław i okolice. Główną bohaterką 6-odcinkowej produkcji jest wykwalifikowana hydrolożka – Jaśmina Tremer. Kobieta będzie starała się zrobić wszystko, aby uratować miasto. W tym samym czasie Andrzej Rębacz wraca do rodzinnych Kęt pod Wrocławiem i staje na czele zbuntowanych mieszkańców wsi.

"Wielka Woda". Kiedy premiera na Netflixie?

"Wielka Woda" będzie składała się z sześciu odcinków. Serial został wyreżyserowany przez Jana Holoubka i Bartłomieja Ignaciuka. Za scenariusz odpowiadają natomiast Kacper Bajon i Kinga Krzemińska. W rolach głównych wystąpią m.in.: Agnieszka Żulewska, Ireneusz Czop, Tomasz Schuchardt, Anna Dymna i Tomasz Kot. "Wielka Woda" pojawi się na Netflixie już 5 października 2022 roku.

Minęło 25 lat od Powodzi Tysiąclecia

Powódź Tysiąclecia nawiedziła Polskę w lipcu 1997 roku. Przyczyną klęski były dwie następujące po sobie fale obfitych opadów deszczu. W wyniku tego wylało kilka rzek i powstała fala kulminacyjna, która 12 lipca dotarła do Wrocławia. Woda wdarła się do ok. 40 procent tego miasta. Klęskę żywiołową, która 25 lat temu nawiedziła południową i zachodnią Polskę, nazwano Powodzią Tysiąclecia. Katastrofa pochłonęła w naszym kraju 56 ofiar. Straty wywołane przez powódź oszacowano na ok. 12 miliardów złotych. W wyniku klęski 7 tys. ludzi zostało pozbawionych dachu nad głową, a ok. 40 tys. osób straciło cały swój dobytek.

Dwukilogramowy prawdziwek w polskim lesie! Co za okaz! [FOTO]
W sieci pojawiło się niezwykłe zdjęcie, które dokumentuje niezwykłe szczęście grzybiarza z województwa podkarpackiego! Mężczyzna podczas wyprawy znalazł prawdziwka, który...

Oceń ten artykuł 0 0
Komentarze