hity na MAXXa
hity na MAXXa

Nie żyje 46-letni gwiazdor "Alfa". Kulisy śmierci szokują

Świat pożegnał Benjiego Gregory'ego, niezapomnianego aktora z kultowej serii lat 80. "Alf". Jego życie zakończyło się w tragicznych okolicznościach, których szczegóły wstrząsnęły fanami.

fot. PAP/EPA
fot. PAP/EPA

Rebecca Hertzberg-Pfaffinger, siostra Benjiego Gregory’ego, przekazała w rozmowie z "New York Times", że jej brat wraz ze swoim psem 13 czerwca zostali znalezieni martwi w samochodzie zaparkowanym na parkingu banku w Peorii w stanie Arizona. W opublikowanym w środę poście na Facebooku Hertzberg-Pfaffinger wyraziła przekonanie, że Gregory zasnął i „zmarł w pojeździe na skutek udaru cieplnego”. Oficjalna przyczyna śmierci wciąż jest ustalana.

Gregory wcielił się w postać Briana Tannera, najmłodszego członka rodziny Tannerów, w „Alfie”, sitcomie opowiadającym o przygodach kosmity mieszkającego z amerykańską rodziną. Mimo że była to jego najbardziej rozpoznawalna i ceniona rola, Gregory pojawił się również gościnnie w wielu innych serialach telewizyjnych lat 80. i na początku lat 90., takich jak „Drużyna A”, „T. J. Hooker”, „Fantasy Island” czy „Strefa mroku”.

Kariera Gregory’ego nie ograniczała się tylko do występów w serialach. Udzielał również swojego głosu różnym postaciom w serialach animowanych, w tym słynnej postaci Bena w „Fantastic Max”. Poza tym pojawił się jako on sam w serii edukacyjnych spotów telewizyjnych „The More You Know”, w dziecięcym programie teleturnieju „I’m Telling!” oraz w odcinku „Fun House”.

Życie poza Hollywood

Gregory zdecydował się na odejście z Hollywood i poświęcił się innym zajęciom, w tym służbie w Marynarce Wojennej Stanów Zjednoczonych. Wstąpił do niej w 2003 roku i został meteorologiem oraz oceanografem, specjalizującym się w prognozowaniu pogody i bezpieczeństwie nawigacji lotniczej oraz morskiej.

W 2005 roku otrzymał honorowe zwolnienie lekarskie z Marynarki Wojennej, a krótko po zakończeniu służby wojskowej w 2006 roku, ożenił się z Sarah Gregory.

Benjamin Gregory Hertzberg urodził się 26 maja 1978 roku w Encino w Kaliforni, w rodzinie, gdzie aktorstwo było czymś powszechnym – jego ojciec, wujek oraz siostra również byli aktorami, a jego babka była jego agentką. Studiował w Academy of Art College.

Oceń ten artykuł 0 0