Nie żyje członek zespołu Depeche Mode. Andy Fletcher miał 60 lat

W wieku 60 lat zmarł Andy "Fletch" Fletcher z Depeche Mode. Muzyk był jednym z twórców słynnej brytyjskiej grupy. Występował w niej przez ponad czterdzieści lat. "Jesteśmy zszokowani i pełni przytłaczającego smutku" - piszą jego koledzy z zespołu.

Nie żyje muzyk Depeche Mode

W wieku 60 lat zmarł Andrew Fletcher, brytyjski muzyk i współtwórca grupy Depeche Mode. O śmierci artysty poinformowali jego koledzy z zespołu.

Jesteśmy zszokowani i pełni przytłaczającego smutku w związku z odejściem naszego drogiego przyjaciela, członka rodziny oraz zespołu Andy’ego „Fletcha” Fletchera. Miał złote serce i zawsze był dla nas, gdy potrzebowaliśmy wsparcia czy rozmowy. Nasze serca są z jego rodziną

– przekazała grupa Depeche Mode w mediach społecznościowych.

Informacja o odejściu członka Depeche Mode wstrząsnęła fanami zespołu. W oficjalnym komunikacie nie podano, co było przyczyną śmierci Andy’ego Fletchera. Artysta w lipcu skończyłby 61 lat.

Andy Fletcher z Depeche Mode – kim był?

Andrew John Fletcher urodził się 8 lipca 1961 roku w Nottingham w środkowej Anglii. Grał na instrumentach klawiszowych i gitarze basowej. Był jednym z twórców uformowanej w 1980 roku grupy Depeche Mode. Z kolegami z zespołu: Davidem Gahanem i Martinem Gorem występował przez ponad czterdzieści lat, aż do swojej śmierci.

Depeche Mode jest jednym z najbardziej wpływowych zespołów w historii muzyki elektronicznej. Grupa wydała czternaście albumów studyjnych i wylansowała dziesiątki hitów. Do najpopularniejszych utworów, które Andy Fletcher nagrał z Depeche Mode, należą: „Enjoy the Silence”, „Never Let Me Down Again”, „Strangelove”, „Personal Jesus”, „Precious”, „Policy of Truth”, „People Are People”, „Everything Counts”, „World In My Eyes” czy „Walking In My Shoes”.

Oceń ten artykuł 4 1

Ogólna ocena Nie żyje członek zespołu Depeche Mode. Andy Fletcher miał 60 lat to: 80% / 100%, uzyskana z: 5 głosów.