Nie żyje popularna aktorka znana z "Rodziny Soprano" i "Nietykalnych". Była gwiazdą serialowo-teatralną

Magazyn "Deadline" przekazał smutną wiadomość o śmierci aktorki Rae Allen, która odeszła w wieku 95 lat. Sławę przyniosły jej takie produkcje, jak: "Rodzina Soprano" i "Ich własna liga", zagrała również w serialu "Nietykani". Była laureatką nagrody Tony za broadwayowski występ w przedstawieniu "And Miss Reardon Drinks a Little".

Rae Allen była aktorką serialowo-teatralną             

Rae Allen urodziła się 23 lipca 1926 roku na Brooklynie. W 1947 roku ukończyła szkołę aktorską i rozpoczęła karierę na Broadwayu. Swoją pierwszą nominację do nagrody Tony, otrzymała w 1955 roku za wstęp w sztuce „Damn Yankees”. Dopiero w 1971 roku uhonorowano ją tą prestiżową statuetką.

Odeszła popularna aktorka znana z "Rodziny Soprano" i "Nietykalnych"

Pod koniec lat 50. XX wieku Rae Allen zadebiutowała na małym ekranie oraz w kinowych produkcjach. Miała na swoim koncie role serialach takich, jak: „Nietykalni”, „Car 54, Where Are You?” oraz „The Patty  Duke Show”. W 2004 roku wcieliła się w ciotkę Quintinę Blundetto w hicie „Rodzina Soprano” (1999-2007). To jej najsłynniejsza rola. Poraz ostatni zagrała w serialu „Vampire Mob” (2011 rok).

Serial "Rodzina Soprano"

To amerykański serial telewizyjny emitowany przez telewizję HBO od 10 stycznia 1999 do 10 czerwca 2007 roku. W Polsce premierowe odcinki były emitowane przez stację HBO Polska od 2000 roku do 2007. Produkcja opowiada o losach rodziny Soprano. To fikcyjny, mafijny klan o włosko-amerykańskim pochodzeniu. Głównym bohaterem jest Tony Soprano – grany przez Jamesa Gandolfiniego. Serial cieszy się mianem fenomenu, gdyż zyskał ogromną popularność wśród widzów i uznanie wielu krytyków. Doceniono go za nietuzinkowe podejście do życia włoskiej społeczności w Ameryce i wpływu przemocy na ludzi. 

Oceń ten artykuł 0 0
Komentarze