hity na MAXXa
hity na MAXXa

Niespodziewane ogłoszenie TVP. Chodzi o nowego reprezentanta Polski na Eurowizję Junior

Tuż po zakończeniu Eurowizji w Malmö Telewizja Polska pospieszyła z wieściami dotyczącymi wyboru kandydata na kolejny konkurs, tym razem ten w Madrycie. Kto pojedzie?

Eurowizja 2024. Luna reprezentowała Polskę z „The Tower”

11 maja odbył się finał 68. Konkursu Piosenki Eurowizji w Malmö, który zakończył się wygraną Nemo i „The Code” ze Szwajcarii. Polskę na tegorocznej imprezie reprezentowała Luna z utworem „The Tower”. Nie udało jej się jednak awansować z pierwszego półfinału, który został rozegrany 7 maja. Dziś wiemy już, że skończyła na dwunastym miejscu. Dalej przechodziła tylko najlepsza dziesiątka.

Eurowizja Junior 2024. Kto będzie reprezentował Polskę?

Podczas wspomnianego konkursu w Malmö ogłoszono, że tegoroczna Eurowizja Junior odbędzie się w hali Caja Mágica w Madrycie, stolicy Hiszpanii. Niedługo później TVP ogłosiła, w jaki sposób dokona wyboru nowego reprezentanta Polski. Publiczny nadawca zamierza kontynuować wybór poprzez format „Szansa na sukces. Eurowizja Junior”.

Telewizja Polska ogłosiła już casting do programu, który wyłoni polskiego kandydata do 22. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, zaplanowanego na 16 listopada 2024 roku. Przesłuchania w gmachu przy ul. Woronicza 17 mają odbyć się 26 maja. Rejestracja będzie otwarta w godzinach 9-15.

Oceń ten artykuł 0 0