Nowa jakość filmów na YouTube. Platforma nazywa ją najwyższą

YouTube zaoferował użytkownikom jednej ze swoich usług nową rozdzielczość - wzmocnione 1080p. Według serwisu to najwyższa jakość, jaką platforma zapewnia widzom w tym momencie.

YouTube, fot. Shutterstock/Hamara
YouTube, fot. Shutterstock/Hamara

Zwiększenie jakości dotyczy usługi YouTube TV, która nie jest dostępna w Polsce. Jej subskrybenci otrzymują dostęp do kanałów telewizyjnych za pośrednictwem smartfonu czy innego dowolnego urządzenia. Działa to mniej więcej podobnie, jak rodzime usługi takich firm, jak Play (dawniej UPC) czy CANAL+.

YouTube TV z wyższą jakością wideo

Jak donosi portal "Engadget", informacja o aktualizacji pojawiła się po raz pierwszy na platformie Reddit, gdzie użytkownik podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat nowej funkcji. Po tym skomentował ją także przedstawiciel Google.

Dostarcza naszym materiałom najwyższej jakości wideo

– powiedział, cytowany przez "Engadget".

Subskrybenci YouTube TV zauważyli, że nową rozdzielczość udostępniono dla tych kanałów, które dotychczas nadawały w standardowej jakości 1080p60. Wzmocnione 1080p jest nawiązaniem do wcześniejszych inicjatyw Google mających na celu poprawę jakości wideo dla subskrybentów takich usług, jak YouTube Premium. Dostęp do nowej opcji wzmocnionego 1080p powinni mieć wszyscy abonenci YouTube TV, którzy posiadają urządzenia kompatybilne z 4K.

Jeśli jesteście zawiedzeni tym, że podobnej funkcji nie ma w Polsce, to nic bardziej mylnego. Subskrybenci YouTube Premium mają od pewnego czasu dostęp do jakości 1080p Premium, która zapewnia większą prędkość transmisji bitów.

Oceń ten artykuł 0 0