Nowy album Taylor Swift bije wszelkie rekordy. "Midnights" osiągnął finansowy sukces!

Taylor Swift ostatnie dwa albumy wypuściła dwa lata temu. Teraz światło dziennie ujrzała jej najnowsza płyta pt. "Midnights". Już kilka dni po premierze album bije wszelkie rekordy sprzedaży. Fani już pobili rekordy odtworzeń na Spotify,

"Midnights" międzynarodowym hitem

Taylor Swift jest jedną z najpopularniejszych artystek na świecie. Niemal każdy jej album okazywał się międzynarodowym hitem. Tak stało się również tym razem. 21 października premierę miała jej dziesiąta płyta - "Midnights". Niecałe 24 godziny po premierze największa platforma streamingowa - Spotify, ogłosiła, że album zebrał najwięcej streamów w ciągu jednego dnia w historii serwisu.

I zanim jeszcze zegar zdążył wybić północ 22 października, Taylor Swift pobiła rekord na najczęściej streamowany album w ciągu jednego dnia w historii Spotify. Gratulacje! - czytamy na oficjalnym Tweeterze Spotify.

Na wiadomość zareagowała sama piosenkarka, która nie ukrywała swojego zaskoczenia.

Jak dostałam to szczęście, mając was tutaj, robiących coś takiego zaskakującego. Co właśnie się stało? - napisała.

Taylor w 2020 roku wydała dwa albumy, które zapowiedziała w social mediach zaledwie kilka godzin przed ich premierę. "Midnights" zostało ogłoszone podczas MTV VMAs 2022 w sierpniu. Wówczas wokalistka opisała płytę  jako "13 bezsennych nocy rozrzuconych po całym moim życiu" oraz "podróż przez horrory i słodkie sny".

Pobite rekordy

Na Spotify Talor z płytą "Midnights" pobiła łącznie trzy rekordy: najczęściej odtwarzany album w ciągu 24 godzin, najczęściej odtwarzany album w dniu premiery i najczęściej odtwarzanego artystę w ciągu 24 godzin. Łącznie zanotowano już 423 mln streamów. Ale to nie wszystko! Krążek osiągnął niesamowite wyniki sprzedaży. W samych Stanach Zjednoczonych przez pierwsze 5 dni rozszedł się w ponad 1,4 mln egzemplarzy. Na rynku brytyjskim jest to już 100 tysięcy egzemplarzy.  Sprzedaż winyli przekroczyła 515 tysięcy egzemplarzy. Promocję płyty wzmocnił teledysk, „Bejeweled". Wokalistka sama go wyreżyserowała.  Swift podczas pracy nad albumem korzystała z pomocnej dłoni Jacka Antonoffa, którego wyróżniła jako swojego "drugiego pilota".

Jest moim przyjacielem na całe życie (wiem, że to aroganckie, ale trzymam się tego) i tworzymy razem muzykę od prawie dekady. Ale to nasz pierwszy album, który zrobiliśmy tylko we dwójkę jako główni współpracownicy. Bawiliśmy się pomysłami i napisaliśmy kilka rzeczy, które nam się spodobały, ale "Midnights" tak naprawdę nas zjednoczyło - pisała Taylor.

Poniżej możecie zobaczyć teledyski do utworów "Anti-Hero" i "Bejeweled", które promowały album. Jak wam się podobają?

Fani marzą o koncercie Taylor Swift w Polsce!
Taylor Swift wydała swój dziesiąty album "Midnights". Miłośnicy jej talentu są zachwyceni! W sieci znajdziemy teledyski do utworów, które promują wydawnictwo. Tymczasem polscy fani mają nadzieję, że artystka tym odwiedzi nasz kraj. Czy...

Nowy singiel Rihanny ujrzał światło dzienne! Piosenkarka wraca z hukiem po 6 latach!
Wszyscy fani Rihanny z niecierpliwością wyczekiwali na ten moment. Barbadoska kilka lat temu z hukiem podbiła muzyczny świat, a potem nagle zniknęła. Niektórzy obawiali się, że już nie wróci...

Oceń ten artykuł 0 0