O krok od głównej wygranej w "Milionerach". Przedostatnie pytanie okazało się zbyt trudne

W ostatnim odcinku "Milionerów" zrobiło się gorąco! Filip Kuśmierczyk szedł jak burza i dotarł aż do pytania za pół miliona. Niestety okazało się ono na tyle trudne, że gracz musiał wycofać się z dalszej gry.

"Milionerzy". Pytanie za pół miliona

Fani "Milionerów" jeszcze nie tak dawno przeżywali ogromne emocje – 3 kwietnia Tomasz Boruch usłyszał finałowe pytanie i odpowiedział na nie, dzięki czemu stał się siódmym zwycięzcą polskiej edycji programu. Jego sukces 11 kwietnia miał duże szanse powtórzyć Filip Kuśmierczyk z Krakowa. Gracz również wykazał się niesamowitą wiedzą i dotarł do pytania za pół miliona. Jak brzmiało?

Karmel to najwyższy:

A: szczyt Atlasu
B: masyw nad Morzem Śródziemnym
C: szczyt masywu Karmel
D: masyw nad Morze Czerwonym

Zawodnik już na samym początku przyznał, że obawiał się pytania z geografii. Sytuacji nie pomagał fakt, że nie miał już żadnych kół ratunkowych. Ryzyko było zbyt duże, dlatego Filip Kuśmierczyk wycofał się z gry i zgarnął 250 tysięcy złotych.

Po podjęciu decyzji Hubert Urbański tradycyjnie zapytał, jaką odpowiedź obstawiłby gracz. Czystym strzałem rzucił, że A. Decyzja o zakończeniu rozgrywki opłaciła się, bo poprawną opcją było C.

Tomasz Boruch wygrał milion. Tak brzmiało pytanie

3 kwietnia Tomasz Boruch w pięknym stylu zakończył swoją grę w "Milionerach" i jako siódmy w historii sięgnął po główną wygraną. A jak brzmiało pytanie? Co ciekawe, ono również miało wiele wspólnego z geografią:

W jakiej cieśninie znajdują się dwie wyspy zwane wczorajszą i jutrzejszą, które dzielą niespełna cztery kilometry, ale aż 21 godzin różnicy czasu?

A: w cieśninie Bosfor
B: w Cieśninie Magellana
C: w Cieśninie Kaletańskiej
D: w Cieśninie Beringa

Gracz od początku skłaniał się ku odpowiedzi D, poprosił jednak o pomoc publiczność, która tylko utwierdziła go w tym przekonaniu. Tomasz Boruch został siódmym milionerem w polskiej edycji programu. A jak brzmiały pozostałe pytania za główną nagrodę? Wszystkie znajdziecie tutaj:

To oni wygrali w "Milionerach"! Pamiętacie pytania za milion?
"Milionerzy" to nie tylko emocjonujący teleturniej, ale także szansa na wielką zmianę w życiu. Spośród licznych uczestników, na przestrzeni 25 lat, tylko siedmiu szczęśliwców zostało milionerami. Kim są i na jakie pytania udzielili...

Oceń ten artykuł 0 0