Operator popularnych bankomatów zaostrza limity wypłat z urządzeń

Obowiązujące dotychczas limity jednorazowych wypłat w bankomatach Euronetu zostaną jeszcze bardzie zaostrzone, przekazał operator.

Jaki będzie nowy limit?

Dotychczas w bankomatach Euronetu obowiązywał limit 1000 zł w przypadku jednorazowej wypłaty gotówki. Operator zapowiedział jednak, że możliwa do wypłaty kwota w przypadku jednorazowej transakcji będzie jeszcze niższa. Teraz osoba korzystająca z bankomatu będzie mogła wypłacić jedynie 800 zł. Taką informację przekazał portal "bankier.pl", który zacytował biuro prasowe Euronetu:

Obecnie w naszej sieci obowiązuje limit jednorazowej wypłaty gotówki w wysokości 800 zł ze wszystkich bankomatów i wpłato-bankomatów Euronet Polska dla każdej transakcji wykonywanej kartą, zbliżeniowo oraz za pomocą BLIKa

Przyczyna obniżek

Euronet swoją decyzję argumentuje sytuacją finansową i rosnącymi kosztami utrzymania bankomatów:

Stawki, jakie otrzymujemy od organizacji płatniczych i banków, nie pokrywają kosztów obsługi transakcji wypłaty, a sytuację pogarszają ostatnie wzrosty kosztów związane z niezależnymi od nas czynnikami makroekonomicznymi.

Euronet zarabia na wypłatach ze swoich bankomatów, ponieważ wypłacający za zrealizowanie transakcji wnosi opłatę. Obniżenie limitu sprawi, że w przypadku chęci wypłacenia większej ilości gotówki, wypłacający będzie musiał zrealizować więcej transakcji. Przykładowo:

  • Przy limicie 1000 zł, kiedy chcemy wypłacić 3000 zł, realizujemy 3 transakcje, wnosząc opłatę 3 razy
  • Przy limicie 800 zł, kiedy chcemy wypłacić 3000 zł, realizujemy 4 transakcje, wnosząc opłatę 4 razy

Nowa decyzja o obniżeniu limitów nie będzie dotyczyć tych, którzy mają konta w bankach, które mają podpisane z Euronetem indywidualne umowy. Opłaty za transakcję nie wnoszą również ci, którzy mają odpowiedni zapis w umowie (warto sprawdzić czy nasza oferta zawiera darmowe wypłaty z bankomatów). 

Biedronka wprowadza limit na zakup podstawowego produktu. "W celu zapewnienia dostępności"
Od środy obowiązuje limit na zakup cukru w Biedronce. Sieć sklepów poinformowała o tym w komunikacie przesłanym do naszej redakcji. Skąd wynika taka zmiana?

Te monety są warte nawet kilkanaście razy więcej! Lepiej sprawdź czy masz je w portfelu
Okazuje się, że jedna złotówka może uczynić człowieka bogaczem! Kilka konkretnych monet to gratka dla kolekcjonerów, za którą są chętni sporo zapłacić!

Oceń ten artykuł 0 0
Komentarze