Opiekunowie wrocławskiego zoo przeprowadzili skomplikowaną operację. Dzięki niej wykluły się rzadkie pisklęta! [WIDEO]

Wrocławskie zoo świętowało ostatnio narodziny piskląt krytycznie zagrożonej wyginięciem podgorzałki zielonogłowej. Prawdą jest, że w wykluciu trzeba było pomóc, ponieważ jaja były pęknięte. Do sieci trafiło nagranie!

Podgorzałka zielonogłowa

Podgorzałka zielonogłowa to gatunek ptaka z rodziny kaczkowatych, który występuje w Azji, dokładniej na terenie wschodniej Rosji i północno-wschodnich Chin. Zimuje natomiast w południowo-wschodniej Azji. Długość jej ciała dochodzi do 47 cm, waży poniżej 1 kg. Od 2012 roku podgorzałka zielonogłowa jest klasyfikowana jako krytycznie zagrożona wyginięciem. Powodem drastycznego spadku liczebności tych ptaków jest nielegalny połów, odstrzał i podtrucia, a także niszczenie środowisk naturalnych.

Skomplikowana operacja

W przypadku dwóch jaj podgorzałki zielonogłowej nie można było mówić o łatwym wykluciu. Były one pęknięte, konieczna była więc operacja, dzięki której zwierzaki mogły przyjść na świat. Dzięki wykwalifikowanym opiekunom wrocławskiego ogrodu zoologicznego, zwierzaki wykluły się i mają się dobrze! Do sieci trafił film z operacji:

Zajrzyjcie za kulisy naszego zoo! Tak nasi opiekunowie sekcji ptaków pomagali w wykluciu się rzadkim podgorzałkom zielonogłowym. 
Te zagrożone wyginięciem kaczki wykluły się u nas po raz pierwszy! Za pomocą człowieka udało się wydobyć pisklęta z dwóch pękniętych jaj.
Pomoc w kluciu to nie bułka z masłem! Trzeba uważać, by nie przerwać naczyń krwionośnych, jeśli te dalej łączą pisklę ze skorupką. Pisklę musi przed wykluciem wchłonąć także woreczek żółtkowy (czyli to, co w niezapłodnionym jajku jest żółtkiem).

Widzieliście śnieżne pantery z wrocławskiego zoo? Są niesamowite! [WIDEO]
Zwierzęta z wrocławskiego zoo wiedzą jak skraść uwagę i serca oglądających! Ostatnio opiekunom udało się nagrać pantery śnieżne, których widok rozczuli niejednego widza!

Urocze nagranie! Leniwce z wrocławskiego zoo sprawdzają nowy wybieg! [WIDEO]
Wrocławskie zoo otworzyło nowy wybieg dla leniwców. Zwierzaki mogą już korzystać z nowego terenu, a ich pierwsze zmagania zostały uwiecznione na nagraniu. To po prostu trzeba zobaczyć!

Oceń ten artykuł 0 0
Komentarze