Ostatnio królowa trafiła do szpitala... Stan zdrowia Elżbiety II ulega pogorszeniu?

Niedawno odbyło się pierwsze do prawie miesiąca publiczne wystąpienie królowej Elżbiety II. Świadczy to, iż brytyjska monarchini czuje się na tyle, dobrze, by wrócić już do wykonywania swoich obowiązków. Jednakże, nie oznacza to, że kryzys został zażegnany. Bowiem stan zdrowia królowej pozostawia wiele wątpliwości, zważywszy, że w ostatnich dniach Elżbieta II trafiła do szpitala. Jakie są rokowania?

Co się dzieje z Elżbietą II?

Niedawno monarchini odbyła audiencję na zamku w Windsorze, przyjmując generała Nicka Cartera, który planuje odchodzić z funkcji szefa sił zbrojnych. Było to pierwsze, publiczne wystąpienie królowej Elżbiety II od momentu opuszczenia przez nią uroczystości Niedzieli Pamięci (14 listopada). Ostatnimi czasy, brytyjska władczyni wielokrotnie rezygnowała z udziału w szeregu ważnych wydarzeń. Również odmówiła uczestnictwa w konferencji klimatycznej COP26 w Glasgow. Jak podaje PAP – cztery tygodnie temu królowa Elżbieta II była hospitalizowana przez jedną noc.

Jakie są rokowania i co zalecają lekarze?

PAP informuje, iż zgodnie z zaleceniami zespołu medycznego, monarchini wymaga odpoczynku. Podobno, w minioną niedzielę – na dwie godziny przed rozpoczęciem obchodów Niedzieli Pamięci – Elżbieta II odmówiła udziału w uroczystościach ze  względu na nadwyrężenie pleców. Święto to jest niezwykle istotne, gdyż dotyczy upamiętnienia poległych żołnierzy. Według zleceń lekarzy, władczyni powinna wykonywać jedynie lekkie obowiązki przy biurku. Częsty odpoczynek jest kluczowy dla jej dalszego funkcjonowania. 

Środowa audiencja z udziałem Elżbiety II

Podczas niedawnej audiencji, władczyni przyjęła generała Cartera. Uwadze brytyjskich dziennikarzy nie umknął fakt, iż na wideo, które udostępnił Pałac Buckingham, Elżbieta II wydaje się być w dobrej formie. Jednakże, jeszcze we wtorek, podczas synodu Kościoła Anglii, brytyjską monarchinię zastąpił książę Edward – najmłodszy syn królowej. Wówczas też odczytał on słowa, w których władczyni zaznacza, że:

[…] nikt z nas nie może spowolnić upływu czasu.

Natomiast na początku listopada w przemowie, którą królowa nagrała dla uczestników konferencji klimatycznej COP26, zwróciła się do zebranych, mówiąc:

[…] nikt z nas nie będzie żył wiecznie.

Należy podkreślić, że królowa Elżbieta II ma już 95 lat. Przeżyła II wojnę światową i urodziła czworo dzieci. 9 kwietnia tego roku pożegnała swego ukochanego męża – księcia Edynburga, Filipa Mountbattena, który dożył 99 lat. Monarchini zasiada na brytyjskim tronie od 69 lat. Jej następcą jest najstarszy syn – 73-letni Karol, książę Walii.   

Źródło: PAP

Czytaj też:  

6-latka dała Elżbiecie II kwiaty. Chwilę później została uderzona w twarz! [WIDEO]
Podczas wizyty Elżbiety II w Cardiff miały miejsce niecodzienne sceny. Królowa została powitana przez 6-letnią dziewczynkę, która wręczyła jej kwiaty. Chwilę później dziecko zostało uderzone w twarz. Maisie z pewnością zapamięta ten dzień do końca...

              
Oceń ten artykuł 0 0
Komentarze