hity na MAXXa
hity na MAXXa

Pati ze "Skazanej" podbiła serca widzów. Początkowo ekipa serialu była zszokowana tą postacią

Aleksandra Adamska wcieliła się w postać Patrycji Cichy w serialu "Skazana". To właśnie ona wyszła z inicjatywą, aby ta bohaterka zachowywała się właśnie w ten sposób. Na początku wystraszyła się, że nie ma dobrego pomysłu.

fot. AKPA/Gałązka
fot. AKPA/Gałązka

„Skazana”. Kto gra Pati?

„Skazana” to uwielbiany przez widzów serial, w którym główną bohaterką jest Alicja Mazur (Agata Kulesza). Szybko okazało się jednak, że Pati będzie pojawiała się w scenach równie często. Aleksandra Adamska, która wciela się w Patrycję Cichy, sama wyszła z inicjatywą, aby w taki sposób wykreować tę postać. To właśnie ona zaproponowała między innymi sposób poruszania się Pati oraz była autorką jej wypowiedzi.

„Skazana”. Aleksandra Adamska wykreowała postać Pati

Reżyser „Skazanej”, Bartosz Konopka zdradził, że kiedy Aleksandra Adamska prezentowała pozostałym członkom produkcji swój pomysł na Pati, cała ekipa była zdezorientowana.  

Była taka śmieszna sytuacja na początku. Pamiętam, że to było w hali, jak dziewczyny już grały wcześniej, nagle pojawiła się właśnie Ola Adamska jako Pati i to był jej pierwszy dzień. Ona była przestraszona na maksa. My już trochę gadaliśmy, znaliśmy się, już poznała też dziewczyny, Kulesze i innych, no ale mimo wszystko pierwszy raz się pojawia i nagle, wiesz, to był taki szok, no bo w tych takich realistycznych scenach, gdzie jest dużo napięcia, nagle pojawia się ktoś taki, który jakby wszystko wywala i jest jakby z innego filmu. No i Ola widziała, ja widziałem też reakcję właśnie Agaty i innych dziewczyn, ekipy, że oni tak patrzą i czy to jest na poważnie, czy to jest jakiś żart, o co tu chodzi – wspominał w rozmowie z portalem cozatydzien.tvp.pl.

„Skazana”. Reakcja produkcji na postać Pati

Pati i Alicja Mazur zdecydowanie różniły się od siebie, co sprawiło, że Aleksandra Adamska zaczęła stresować się, że to nie jest sposób, w jaki powinna wykreować Patrycję Cichy. Bała się, że kontrast między tymi postaciami jest zbyt duży.

Jest bardzo wrażliwa i wzięła mnie za dekoracje dosyć szybko i mówi: „Bartuś, co my robimy, bo to chyba jest wszystko niedobrze, weź mi powiedz, co my robimy”. Ja mówię: „Ola, ja to patrzę chłodnym okiem, przez monitory i widzę, że to jest idealne, że to jest taka prawda w tym, ty nie oszukujesz, masz tą postać w sobie, nie przejmuj się, dla nas te kontrasty są bardzo dobre. Ja sam nie wiem jeszcze, jak to się potoczy, czy one cię zaakceptują, ale idziemy w to, robimy i dajmy sobie czas” – mówił.

Jak dodał, po kilku dniach wszyscy przekonali się, że pomysł Aleksandry Adamskiej na poprowadzenie postaci Patrycji Cichy jest fenomenalny:

Rzeczywiście to była kwestia dwóch, trzech dni, wszyscy zobaczyli, że to jest wiarygodne, prawdziwe. Ola też bardzo mocno przepisywała te teksty i pisała je świetnie, co też świadczyło o tym, że ona tą Pati ma w sobie, więc potem napięcie siadło i zaczęła się super atmosfera – tłumaczył Bartosz Konopka.

Jak dzisiaj wygląda Pati ze "Skazanej"? Przeszła ogromną metamorfozę [FOTO]
Aleksandra Adamska przeszła ogromną metamorfozę. Aktorka wcielająca się w postać Patrycji Cichy jest nie do poznania. Zobaczcie, jak bardzo zmieniła swoją fryzurę!

Oceń ten artykuł 0 0