Plaże w Hiszpanii są zamykane z powodu... rekinów

Rekiny znowu dają o sobie znać! Po ostatnich atakach w różnych miejscach na świecie zaobserwowano je w pobliżu popularnych plaż w Hiszpanii. W obawie przed zagrożeniem zamknięto słynne kurorty...

Rekiny w Hiszpanii

W ubiegłym tygodniu w Barcelonie władze zadecydowały o zamknięciu kilku plaż. Powodem takiej decyzji były doniesienia turystów, którzy kilkukrotnie zaobserwowali tam rekiny! Sytuacja była o tyle niezwykła, że ostatni raz rekiny w tym miejscu widziano dekadę temu. Lokalne media natychmiast skontaktowały się z ekspertami w celu zidentyfikowania gatunku rekina, który został zaobserwowany przez turystów. Chcieli również dowiedzieć się, dlaczego po tak długim czasie rekiny wróciły i czego szukały w miejscu, które słynie z obecności ludzi.

"Rekinów będzie coraz więcej"

Rumuńska stacja Digi24 zapytała o zdanie biologa, Adriana Blibę. Zdaniem uczonego rekinów w rejonie Morza Śródziemnego będzie coraz więcej. Przyczyną są poszukiwania nowych miejsc do żerowania, a obecność człowieka wcale rekinów nie odstrasza. Wręcz przeciwnie, zaciekawione chętnie podpływają coraz bliżej. Świadczy o tym fakt, że w zeszłym tygodniu zaobserwowano aż 3 okazy rekina, ostronosa atlantyckiego.

Ataki rekinów

Rekiny występują w wodach słonych, morzach tropikalnych, a także w wodach arktycznych. Nie wszystkie są niebezpieczne dla człowieka, udało się jednak zidentyfikować te gatunki, które mogą zaatakować bez sprowokowania. Takim gatunkiem jest np. żarłacz biały, żarłacz tygrysi czy żarłacz tępogłowy. W historii zdarzyło się kilka osławionych ataków rekinów, gdzie ucierpiała więcej niż jedna osoba. Tak było chociażby w egipskim kurorcie Sharm el-Sheikh pod koniec 2010 roku. W przeciągu kilku dni zginęła jedna osoba, a trzy zostały ranne.

 

 

 

Wczasowicze odparli atak rekina. Nie uwierzysz w jaki sposób! [WIDEO]
Atak rekina to prawdziwy koszmar. Niestety w ostatnim czasie doszło do ataków drapieżnika, w wyniku których śmierć poniosło kilka osób. Pojawiło się również pewne nagranie, na...

Oceń ten artykuł 1 0

Ogólna ocena Plaże w Hiszpanii są zamykane z powodu... rekinów to: 100% / 100%, uzyskana z: 1 głosów.
Komentarze