Pogoda na Wielkanoc. Wstępne prognozy zapowiadają zimową aurę!

Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. Powoli zaczynają pojawiać się wstępne prognozy pogody. Te zamieszczone na stronie IMGW przewidują, że niestety ten czas nie upłynie w wiosennym klimacie. Będziemy zmagać się nawet z ujemnymi temperaturami!

Prognoza długoterminowa na Wielkanoc

Na stronach internetowych pojawiają się już prognozy pogody na Święta Wielkanocne. Trzeba jednak pamiętać, że są one wstępne, a to oznacza, że mogą jeszcze ulec zmianie. Centrum Modelowania Meteorologicznego IMGW podaje, że na czas Świąt raczej będziemy musieli zapomnieć o wiośnie, która to w ostatnich dniach zaczęła nam dawać pierwsze znaki. Według pierwszych prognoz temperatury w ciągu nocy między 3 a 9 kwietnia będą ujemne. Na północy i w centrum Polski będą zbliżać się lub nieznacznie przekraczać -3 stopnie Celsjusza. Najzimniej będzie jednak wzdłuż zachodniej granicy i na południu. Tam temperatura będzie wahać się od -3.5 do nawet -4 stopni Celsjusza. Sytuacja ma nieco poprawić się w kolejnym tygodniu, kiedy słupki na termometrach zaczną wyraźnie zbliżać się do 0 stopni.

Temperatury w ciągu dnia i opady

Przewidywane temperatury w ciągu dnia na Święta Wielkanocne raczej nie przypominają tych, które kojarzymy z wiosną. Według IMGW termometry między 3 a 9 kwietnia mogą nie przekroczyć 10 stopni Celsjusza – szczególnie odczują to mieszkańcy północy i rejonów górskich – od 4 stopni na Podhalu do 9 na zachodzie i południu kraju. Prognozy przewidują również deszczowy front nad Polską w czasie Świąt Wielkanocnych. Zgodnie z przewidywaniami synoptyków, opadów ma nie być dużo, a jeśli się pojawią, to tylko na południu i wschodzie. Czy zapowiadają się chłodne Święta? Przypominamy, że są to wstępne prognozy długoterminowe. Warto na bieżąco śledzić zmiany na stronie IMGW.

Horrendalne ceny wielkanocnego cateringu od Magdy Gessler. Pół kilo pasztetu kosztuje 95 złotych!
Żur z kiełbasą, faszerowane jajka, mięsa, pasztety, serniki, mazurki... Wielkanoc obfituje w wiele tradycyjnych przysmaków. Ich przygotowanie zajmuje sporo czasu. Zbiegani Polacy mogą skorzystać z ofert cateringowych. Gotowe dania chętnie przekażą...

Oceń ten artykuł 0 1