Polacy wybrali wymarzonego reprezentanta. Na jego występ na Eurowizji czeka wielu fanów [WIDEO]

Kto będzie reprezentował Polskę na przyszłorocznej Eurowizji? Fani konkursu już wybrali swojego kandydata. Jego nazwisko jest już dobrze znane. Zwycięzca plebiscytu pozostawił daleko w tyle m.in. Dodę czy Roxie Węgiel.

Eurowizja 2024. Kto pojedzie do Malmö?

W niektórych krajach ruszyły już przygotowania do 68. Konkursu Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w dniach 7, 9 i 11 maja 2024 roku w szwedzkim Malmö. Wciąż nie wiadomo, jak wybór reprezentanta będzie wyglądał w Polsce. W przypadku poprzednich dwóch edycji zorganizowano preselekcje, choć wcześniej zdarzało się też, że kandydata wybierała wewnętrznie Telewizja Polska.

Wybrali wymarzonego reprezentanta Polski

Chociaż wciąż brak informacji o eliminacjach do przyszłorocznej Eurowizji, to fani konkursu mają już swojego kandydata. Portal Dziennik Eurowizyjny zorganizował plebiscyt na wymarzonego reprezentanta Polski. Początkowo brało w nim udział dziesięcioro wykonawców, którzy w kolejnych rundach wieloetapowego głosowania byli eliminowani, aż pozostała ich piątka. Na wcześniejszych etapach fanowskiego konkursu odpadli: Ralph Kamiński, Natasza Urbańska, Oskar Cyms, Dominik Dudek oraz Sanah.

Ostateczne głosowanie wygrał Jan Rozmanowski, czyli Jann, i to właśnie on jest wymarzonym reprezentantem fanów Eurowizji. Zdobywając 108 punktów, pozostawił konkurencję daleko w tyle. Wokalista, który startując w tegorocznych preselekcjach z „Gladiatorem” zajął drugie miejsce, w plebiscycie Dziennika Eurowizyjnego pokonał m.in. Dodę (66 punktów) i Roksanę Węgiel (61 punktów). Obie są często wskazywane jako artystki, które mogłyby zapewnić Polsce wysokie miejsce, gdyby zechciały pojechać na Eurowizję. Na dalszych miejscach znaleźli się jeszcze Sylwia Grzeszczak (56 punktów) i Igor Herbut (53 punkty).

Dodajmy, że póki co chęć walki o reprezentowanie Polski na przyszłorocznej Eurowizji zadeklarowali Anna Jurksztowicz czy Marcin Maciejczak. Ta pierwsza chce się zgłosić z utworem „Varsovie”, ten drugi jakiś czas temu wyjawił, że ma przygotowane już kilka propozycji. Ponadto większe lub mniejsze zainteresowanie konkursem wyrażają Justyna Steczkowska, Edyta Górniak czy Natasza Urbańska.

Oceń ten artykuł 0 0