Polskie osiedla wychowały niejednego twórcę. Też pochodzisz z blokowiska? O tobie powstał serial "BLOK"

Osiedla, które są dla wielu wspólnym mianownikiem i miejscem, w którym się wychowali i dorastali. Ci ludzie dziś tworzą muzykę, sztukę, piszą, malują, projektują - tworzą kulturę. Są jednak "z bloku" - tak samo jak wielu z nas.

"Po prostu spójrzmy prawdzie w oczy, nie jesteśmy gangsterami z LA, jesteśmy ludźmi z bloków" - takie zdanie z wypowiedzi Sokoła zostało zacytowane w trailerze serialu. Jesteśmy? 

Mówi się, że w domach wielorodzinnych mieszka obecnie ponad  40% Polaków. Miniserial dokumentalny "Blok" ma własnie opowiadać o kulturotwórczej roli jaką odegrały osiedla z, tak zwanej, wielkiej płyty. Jego reżyser - Tomasz Knittel - postanowił znaleźć i zebrać historie mniej i bardziej znanych ludzi, dla których elementem wspólnym jest dorastanie i wychowywanie się na polskim blokowisku. 

Jeden z odcinków poświęcony został oczywiście muzyce. Kultura Hip Hopu w ogromnej mierze ufundowana została przez klimat osiedli. W odcinku pojawią się takie gwiazdy rapowej sceny jak chociażby DonGURALesko, Fokus, Sokół i Vienio

Poza tym "Blok" opowie nam łącznie o sześciu tematach. W odcinkach pochylono się nad sztukami wizualnymi, literaturą, generacją, filmem oraz architekturą.

Kolejnych premier możemy wyglądać w każdy poniedziałek, o 20:00 na TVP KULTURA.

Serial ma również w niedługim czasie trafić do sieci. 

Oceń ten artykuł 1 0

Ogólna ocena Polskie osiedla wychowały niejednego twórcę. Też pochodzisz z blokowiska? O tobie powstał serial "BLOK" to: 100% / 100%, uzyskana z: 1 głosów.