Prezenty świąteczne dla babci i dziadka – sprawdzone pomysły

Artykuł sponsorowany

Przed nami najpiękniejszy okres roku – Święta Bożego Narodzenia. To magiczny czas, który w każdym z nas wyzwala pokłady dobroci i życzliwości. Z prezentów najbardziej cieszą się dzieci. Warto jednak zadbać o najstarszych członków rodziny i sprezentować im gustowne, ale i praktyczne prezenty. Jeśli nie masz pomysłu – podpowiadamy, co kupić babci i dziadkowi pod choinkę.

Prezenty świąteczne dla babci i dziadka – sprawdzone pomysły

Jaki prezent na święta wybrać dla dziadka?

Dziadek to człowiek-instytucja. Zwykle powtarza, że niczego mu nie potrzeba i niepostrzeżenie wsuwa do kieszeni banknoty. Dziadek to złota rączka i potrafi wszystko naprawić. Święta to idealny moment, aby podziękować dziadkowi za jego obecność i obdarować go wyjątkowym podarkiem. Wskazówki, jak wybrać odpowiedni prezent, znajdziesz tutaj.

Tymczasem proponujemy kilka sprawdzonych prezentów świątecznych.

Smartwatch

Praktyczny prezent dla dziadka to na przykład funkcjonalny smartwatch. Właściwie każdy dziadek ma przy sobie zegarek, więc dlaczego nie zamienić go na coś bardziej nowoczesnego? Dzięki takiemu gadżetowi dziadek nigdy nie przeoczy przychodzącego połączenia czy wiadomości, ponieważ zegarek go o tym poinformuje. Ponadto taki praktyczny prezent zmobilizuje dziadka do obserwowania swojego organizmu (gadżet mierzy tętno i analizuje jakość snu). Smartwatch może także zmotywować seniora do większej aktywności fizycznej, a ta jest bardzo ważna także w podeszłym wieku. Imponująca liczba wykonanych kroków napawa dumą i zachęca do wstania z fotela. Wielu dziadków lubi jazdę rowerem, a dzięki zegarkowi można śledzić trasę i zapisywać liczbę przebytych kilometrów. Taki prezent świąteczny wydaje się zatem bardzo uniwersalny i przydatny.

Golarka elektryczna

Prezenty świąteczne dla dziadka powinny ułatwiać życie. Takim podarunkiem jest golarka elektryczna, która pozwoli na dokładne pozbycie się zarostu. Podczas używania takiego sprzętu nie ma mowy o podrażnieniach czy skaleczeniach. Najprostsze modele golarek (bez dodatkowych funkcji) są banalnie proste w obsłudze i poradzi sobie z nimi każdy senior. Dostępne są golarki z takimi funkcjami, jak opcja automatycznego czyszczenia. Dzięki temu używanie golarki jest jeszcze łatwiejsze.

Prezent świąteczny dla babci – na co się zdecydować?

Wybrać prezent dla babci to nie lada wyzwanie. Ciężko bowiem trafić z zapachem perfum, biżuterią czy elementami odzieży. Dlatego też lepiej darować sobie tego typu prezenty. Znacznie lepszym pomysłem będą urządzenia do domu czy gadżety elektroniczne... Tak, nie musisz przecierać oczu. Współczesne babcie to prawdziwe gadżeciary!

Garnek

Babcie to prawdziwe szefowe kuchni. Niemniej zestawy garnków w ich kuchniach najczęściej są starsze niż ich wnuki. Ciężko jednak wymienić garnek na nowy, ponieważ jest to duży wydatek. Jeżeli masz rodzeństwo lub kuzynostwo, to możecie złożyć się na cały komplet garnków dla babci. Jeśli masz ograniczony budżet, to kup jeden garnek dobrej jakości. Może to być również patelnia lub rondelek – w zależności od tego, czego potrzebuje babcia. Pamiętaj, by dopasować naczynia do kuchenki (jeśli babcia gotuje na kuchence indukcyjnej, to garnki muszą być do niej dostosowane). Najlepiej kupić uniwersalny garnek, czyli pasujący do wszystkich rodzajów płyt grzewczych. Dobry garnek powinien szybko się nagrzewać i równomiernie rozprowadzać ciepło, a także długo utrzymywać temperaturę dania. Ponadto zwróć uwagę na to, by miał nienagrzewającą się rączkę.

Smartfon

Życie babci nie ogranicza się tylko do kuchni. Świetny prezent dla babci to funkcjonalny smartfon, dzięki któremu skontaktuje się z rodziną, zrobi zdjęcia czy przejrzy strony internetowe. Babcie uwielbiają mieć regularny kontakt z wnukami. Za pośrednictwem popularnych aplikacji i komunikatorów mogą nie tylko rozmawiać z bliskimi, ale także widzieć ich na ekranie. Taki smartfon nie musi być wcale drogi, aby spełniał oczekiwania babci. Przy wyborze zwróć tylko uwagę na pojemność baterii, aby telefon zbyt szybko się rozładowywał. Ważne parametry to również rozdzielczość, ale i przekątna ekranu. Telefon musi być wygodny i łatwy w obsłudze.

Prezenty świąteczne na Święta Bożego Narodzenia dla babci i dziadka

Zamiast obdarowywać każdego z osobna – możesz oczywiście zdecydować się na prezent, który przyda się zarówno babci, jak i dziadkowi. Może to być jakieś urządzenie, którego dziadkowie akurat potrzebują. W dobie szalejącej inflacji takie prezenty bożonarodzeniowe są na wagę złota.

Ciśnieniomierz

W pewnym wieku po prostu trzeba dbać o swoje zdrowie. Warto mieć w domu własny ciśnieniomierz, aby nie musieć chodzić do przychodni czy apteki, by zmierzyć ciśnienie. Ciśnieniomierz to doskonały prezent dla dziadków, ponieważ z pewnością będzie przez nich używany. Ciśnieniomierze naramienne są bardzo dokładne, gdyż pokazują wyniki zbliżone do badania metodą osłuchową (czyli takiego, jakie jest przeprowadzane w szpitalu). Nowoczesne modele są wyposażone w opcję automatycznego napełniania mankietu powietrzem, a więc nie wymagają żadnych szczególnych umiejętności.

Grzejnik konwekcyjny

Najlepsze prezenty świąteczne to te, które pozwalają zadbać o komfort dziadków. Koszty ogrzewania przerażają, a co za tym idzie – wielu seniorów będzie zakręcać grzejniki kosztem swojego komfortu. Nie dopuść do tego, by tak się stało w przypadku twoich bliskich. Przyda się dodatkowe źródło ciepła. Energooszczędne przenośne grzejniki podłączane do prądu pozwolą dogrzać pomieszczenie niewielkim kosztem.