Próbował przepuścić dziewczynkę na pasach, ale... inni nie chcieli. "Brawo dla dziecka!" [WIDEO]

Przejścia dla pieszych to miejsca, przy których każdy uczestnik ruchu powinien zachować szczególną ostrożność. Ostatnio w sieci opublikowano nagranie, które może być dobrą nauką dla wielu osób. Zachowanie dziecka zrobiło ogromne wrażenie na internautach!

Kuriozalna sytuacja na przejściu dla pieszych

Na popularnym kanale youtube'owym Stop Cham regularnie pojawiają się nagrania kierowców. Najczęściej to ujęcia rejestrowane przez kamery samochodowe. Widać na nich, jak łatwo może dojść do niebezpiecznej sytacji na drodze.

Ostatnio udostępniono tam materiał z Wasilkowa (woj. podlaskie). Kierowca próbował przepuścić dziewczynkę, która zatrzymała się przy przejściu dla pieszych. Niestety, osoby jadące w przeciwnym kierunku nie zwróciły na nią uwagi. W pewnej chwili autor nagrania postanowił dać innym sygnały świetlne, jednak to nie przyniosło żadnego skutku. Wówczas zdecydował się lekko wjechać na drugi pas jezdni, dopiero to spowodowało zatrzymanie się samochodów z naprzeciwka.

Kierowca próbował przepuścić dziecko na pasach, inni nie chcieli się zatrzymać

Pod publikacją zamieszczono również krótki opis na temat zdarzenia:

Przejście dla pieszych i dziecko przed przejściem. Autor nagrania zatrzymuje się, aby przepuścić dziewczynkę. Kierowcy z przeciwka nie zatrzymują się. Kierowca zaczyna dawać sygnały świetlne, aby zwrócić uwagę na dziecko, to jednak nie pomaga. Dopiero gdy autor wjeżdża częściowo na przeciwny pas ruchu dziewczynka bezpiecznie może pokonać przejście.

No i zaczynamy dyskusje za 3,2,1, ... przecież nie była WCHODZĄCYM ...
Taki los zgotowali nam ustawodawcy :(

Jak na nagranie zareagowali internauci? Co pisali w komentarzach? Widzowie przede wszystkim byli pod wrażeniem zachowania dziewczynki i kierowcy, który usiłował przepuścić dziecko.

Ale trzeba przyznać, że dziecko pięknie wychowane. Nie jeden dorosły wlazłby pod auto. Brawo dla rodziców. Co do reszty kierowców, to brak słów. Dziecko mądrzejsze od nich.
Szacunek za postawę. Takie zachowanie nic nas nie kosztuje za to przywraca wiarę w człowieczeństwo. Oby więcej takich ludzi było na drogach a mniej oszołomów.
Rodzicom pogratulować mądrego dziecka
Mądre dziecko, że nie weszło pod jadące auta tylko czekało do końca aż się zatrzymają
Ogromne brawa dla dziewczynki za wzorowe zachowanie i dla nagrywającego za pomoc w przedostaniu się na drugą stronę "pola minowego".
Brawo dla dziecka! Brawo dla rodziców! Brawo dla kamerkowicza!
Bardzo duże gratulacje do rodziców, którzy wpoili dziecku, ze pod żadnym pozorem ma nie wymuszać i czekać aż da radę przejść. Jedno istnienie więcej
To dziecko tu wygrało. Ale również brawa dla kierowcy że wziął się na sposób.

Zachowanie pieszych na pasach wzburzyło internautów! "Porównam to z filmikami, jak pies zatrzymuje się przed przejściem" [WIDEO]
W ostatnich dniach pogoda dała się we znaki zarówno kierowcom, jak i pieszym. Warunki na chodnikach i drogach były trudne. Chwila nieuwagi i brak ostrożności mogły doprowadzić do tragedii.

Oceń ten artykuł 0 0