Przez X zadzwonisz do znajomych. Nowa funkcja wkrótce zostanie udostępniona wszystkim

Platforma X, niegdyś znana jako Twitter, wprowadza rewolucyjną zmianę, zapowiadając otwarcie możliwości prowadzenia rozmów audio i wideo dla każdego użytkownika, bez konieczności posiadania płatnej subskrypcji. To kolejny krok w kierunku realizacji ambitnej wizji Elona Muska, by X stało się aplikacją "do wszystkiego".

X, fot. Shutterstock/Cat Box
X, fot. Shutterstock/Cat Box

Zmiany w serwisie X są coraz bardziej dynamiczne i zaskakujące. Ostatnie doniesienia mówią o tym, że wszyscy użytkownicy, niezależnie od posiadania subskrypcji Premium, zyskają możliwość prowadzenia rozmów audio i wideo. Pierwotnie ta funkcja była zarezerwowana wyłącznie dla osób posiadających płatny abonament, co czyniło ją ekskluzywnym dodatkiem. Enrique Barragan, inżynier firmy, podzielił się tą wieścią, zwiastując nowy rozdział w historii platformy.

Funkcja rozmów audio i wideo zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom, gdy tylko będziemy pewni, że jest wystarczająco solidna

– zapowiedział Elon Musk na początku roku.

Rozmowy audio i wideo na platformie X

Wprowadzenie tej funkcji na urządzenia iOS nastąpiło w ubiegłym roku, a niedługo później rozwiązanie to pojawiło się również na Androidzie. Do tej pory jednak, aby skorzystać z możliwości dzwonienia, trzeba było posiadać subskrypcję Premium.

Nowa polityka platformy X zakłada, że każdy użytkownik, który chociaż raz skontaktował się z inną osobą za pośrednictwem wiadomości bezpośrednich, będzie mógł prowadzić z nią rozmowy audio i wideo. To znaczna zmiana w porównaniu do wcześniejszych zasad, które uprzywilejowywały subskrybentów Premium. Dodatkowo użytkownicy otrzymają możliwość odbierania połączeń od każdego na platformie, jeśli tylko sobie tego życzą. Domyślne ustawienia zapewniają jednak ochronę, umożliwiając odbieranie połączeń tylko od osób, które obserwujemy.

Ta aktualizacja otwiera nowe możliwości komunikacji w serwisie X, pozwalając użytkownikom na jeszcze szersze wykorzystanie platformy w codziennym życiu. Przyjęcie funkcji rozmów audio i wideo przez szersze grono użytkowników może również przyczynić się do dalszego rozwoju X jako wszechstronnej aplikacji do komunikacji online.

Oceń ten artykuł 0 0