Radom doceniony przez producenta iPhone’ów! Powodem do zachwytu są…blokowiska!

Firma Apple doceniła radomskiego artystę! W ramach kampanii „Shot on iPhone” wyróżniono jego serię minimalistycznych zdjęć przedstawiających pastelowe bloki z różnych radomskich osiedli. „Chciałem sprawić, żeby mieszkańcy inaczej spojrzeli na te budynki” – opisuje swoja pracę artysta

Zdjęcia bloków w Radomiu docenione przez Apple

Radomianin Patryk Wikaliński został doceniony przez firmę Apple. Jego serię minimalistycznych zdjęć, przedstawiających kolorowe bloki została wyróżniono w kampanii „Shot on iPhone”. 

Zdjęcia doceniły także portale poświęcone fotografii, a poświęcone pracom krótkie video opublikowane na profilu formy Apple na Instagramie ma już ponad 274 tysiące wyświetleń! Jak mówi Patryk Wikaliński, chodziło mu o to, aby pokazać miasto i średnio urodziwe zabudowania z zupełnie innej perspektywy:

„Dostrzegłem, że w Radomiu wysoką architekturę zastępują kolorowe bloki. Nie wszystkim się one podobają, a ja chciałem sprawić, żeby mieszkańcy inaczej spojrzeli na te budynki, i na otoczenie w jakim mieszkają – mówił autor prac w rozmowie z Radiem Radom.

Jego prace przypominają nieco popartowe dzieła sztuki i trzeba przyznać, że naprawdę robią wrażenie!

Patryk Wikaliński nie ogranicza się zresztą tylko do swojego rodzinnego Radomia. Na jego profilu na Instagramie znajdziemy także zdjęcia bloków z innych polskich miast!

Dobre miasto do streetowej fotografii

Patryk Wikalilński interesuje się fotografią mobilną od 2008 roku. Wtedy bowiem w Polsce pojawił się pierwszy iPhone. Od tego czasu Radomianin zaczął codziennie uwieczniać swoje otoczenie. Jest fotografem samoukiem. W 2015 roku został ambasadorem akcji Mobile Photo Trip. W ramach projektu oprowadzał po Radomiu grupę innych miłośników fotografii mobilnej. W ten sam sposób zwiedził też inne polskie miasta. Jak przyznał później w wywiadzie dla lokalnego wydania Gazety Wyborczej:

Radom nie odstaje od reszty miast tak bardzo, jak wiele osób twierdzi. Trzeba poznać jego historię. Pokutuje przekonanie, że Radom nie jest ładny, to nieprawda, można znaleźć w nim ciekawe, atrakcyjne miejsca. Radom jest po prostu inny, bardziej tajemniczy, trzeba wejść w niego głębiej, zaglądać do bram, zobaczyć, jak ludzie się po nim poruszają. To dobre miasto do streetowej fotografii. Na pewno dużo uczy i fotografując je, można rozwinąć swoje umiejętności. Radom jest wymagający dla fotografa, bo nie ma np. wysokich budowli, trudniej znaleźć taki kadr, ale gdy się już go znajdzie, można zrobić wspaniałe zdjęcia”

Artysta dodaje też, że jego ulubionym fotograficznym miejscem w Radomiu jest budynek szkoły muzycznej

„Ma potencjał do minimalistycznej fotografii, to duża, jasna bryła” – zdradza w wywiadzie Patryk Wikaliński

Wyróżniony przez Apple mieszkaniec Radomia zachęca też do odwiedzania oraz fotografowania swojego miasta. 

Oceń ten artykuł 1 0

Ogólna ocena Radom doceniony przez producenta iPhone’ów! Powodem do zachwytu są…blokowiska! to: 100% / 100%, uzyskana z: 1 głosów.
Komentarze