Rewolucja w "Twoja twarz brzmi znajomo". Tuż przed startem ogłoszono wielkie zmiany!

Sensacyjne wieści o "Twoja twarz brzmi znajomo". Właściciel formatu "Your Face Sounds Familiar" podjął decyzję o wielkich zmianach, które będą obowiązywać już w startującej wkrótce edycji. Pojawił się komunikat.

Rewolucja w „Twoja twarz brzmi znajomo”

Polsat szykuje się do startu dwudziestej edycji „Twoja twarz brzmi znajomo”. Tuż przed premierą gruchnęły wieści o wielkich zmianach, które mają obowiązywać już od nowego sezonu. Jak informuje branżowy serwis wirtualnemedia.pl, właściciel formatu „Your Face Founds Familiar” zdecydował, że uczestnicy programu „nie będą zmieniać koloru skóry ani naśladować innych cech fizycznych, które mogłyby zostać uznane za przywłaszczenie kulturowe”.

Decyzją światowego właściciela formatu „Your Face Sounds Familiar”, globalnej grupy medialno-rozrywkowej Banijay, polska produkcja programu „Twoja twarz brzmi znajomo”, realizowana przez  należącą do Banijay spółkę Endemol Shine Polska, będzie dostosowana do ściśle określonych zasad zawartych w międzynarodowej biblii formatu, które są przejrzyste i jednakowe dla wszystkich rynków

– podał wspomniany serwis.

„Twoja twarz brzmi znajomo. Najlepsi”

Cytowany przez wirtualnemedia.pl komunikat przygotowany wspólnie przez Banijay, Endemol Shine Polska i Telewizję Polsat jest reakcją na wydarzenia z ubiegłego roku, gdy „The Guardian” skrytykował polską edycję za tzw. blackface w występach Kuby Szmajkowskiego wcielającego się w Kendricka Lamara oraz Poli Gonciarz jako Beyonce. Podobne publikacje pojawiały się w światowych mediach jednak już wcześniej.

Nowy sezon goszczącego na antenie Polsatu od 2014 roku show, teraz pod hasłem „Twoja twarz brzmi znajomo. Najlepsi”, zadebiutuje na antenie w marcu. Jurorami będą: Małgorzata Walewska, Robert Janowski i Piotr Gąsowski, prowadzącymi zaś: Maciej Dowbor i Maciej Rock. Zgodnie z podtytułem, w programie wezmą udział najlepsi z najlepszych. W gronie uczestników znajduje się siedmioro zwycięzców poprzednich edycji oraz jedna zdobywczyni drugiego miejsca:

  • Katarzyna Skrzynecka (zwyciężczyni 1. edycji),
  • Stefano Terrazzino (zwycięzca 3. edycji),
  • Aleksandra Szwed (zwyciężczyni 5. edycji),
  • Maria Tyszkiewicz (zwyciężczyni 6.edycji),
  • Kacper Kuszewski (zwycięzca 8. edycji),
  • Filip Lato (zwycięzca 9. edycji),
  • Mateusz Ziółko (zwycięzca 10. edycji),
  • Barbara Kurdej-Szatan (2. miejsce w 15. edycji).

Oceń ten artykuł 0 0