Robert Lewandowski z czerwoną kartką. Zszedł z murawy w 31. minucie. Co się stało?

We wtorek FC Barcelona wygrała z Osasuną Pampeluną. Spotkanie nie zakończyło się jednak najlepiej dla Roberta Lewandowskiego. Piłkarz otrzymał dwie żółte kartki i zszedł z murawy w 31. minucie. Co się stało?

Czerwona kartka dla "Lewego"

We wtorkowy wieczór rozegrany został mecz 14. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. Na murawie spotkali się zawodnicy z FC Barcelony i Osasuny Pampeluny. Niestety, spotkanie nie zakończyło się najlepiej dla Roberta Lewandowskiego. 34-letni napastnik już w 11. minucie zobaczył żółtą kartkę za faul taktyczny. Dwadzieścia minut później sędzia ponownie go upomniał, tym razem za uderzenie rywala (Davida Garcię) łokciem w twarz w walce o piłkę. Druga żółta kartka oznaczała dla "Lewego" konieczność opuszczenia boiska.

Piqué również dostał czerwoną kartkę

Hiszpański piłkarz, który na początku listopada ogłosił zakończenie kariery, z pewnością nie zapamięta dobrze swojego ostatniego meczu w barwach FC Barcelony. 35-latek spędził całą pierwszą połowę na ławce rezerwowych. Mógł w każdej chwili zostać wezwany na boisko, aż do przerwy po pierwszej połowie spotkania. Gerard Piqué wdał się wówczas w ostrą dyskusję z arbitrem, która skończyła się dla niego czerwoną kartką.

Ostatecznie FC Barcelona wygrała mecz z Osasuną Pampeluną. Rywalizacja zakończyła się wynikiem 2:1 dla "Dumy Katalonii".

Przed nami Mistrzostwa Świata w Katarze

Pod koniec przyszłego tygodnia rozpoczną się Mistrzostwa Świata w Katarze. Reprezentacja Polski trafiła do grupy C. Biało-Czerwoni zmierzą się w niej z Meksykiem, Arabią Saudyjską i Argentyną. W czwartek selekcjoner Czesław Michniewicz ma ogłosić ostateczną listę 26 piłkarzy, którzy polecą na mundial. Pierwsze spotkanie na tegorocznych mistrzostwach świata mamy rozegrać 22 listopada o godz. 17:00. Wtedy spotkamy się na murawie z zawodnikami z Meksyku.