Rośliny, które mogą okazać się zabójcze dla czworonogów

Właściciele czworonogów często muszą zwracać uwagę na zachowanie swoich pupili. Zwierzaki są nieświadome tego, jakie zagrożenie może wiązać się z niewinnym podgryzaniem niektórych roślin. Warto wiedzieć, które z nich mogą poważnie zatruć zwierzaka!

Konwalia

Konwalie są dla psów bardzo trujące. Połknięcie rośliny przez psa może skończyć się zaburzeniami pracy serca, wymiotami i drgawkami. Najbardziej trującą częścią tej rośliny są jej cebulki znajdujące się w ziemi.

Tulipan

Mówiąc o popularnych roślinach w naszych domach i ogrodach, nie można zapomnieć o tulipanach. Należy trzymać je z dala od psów! Zjedzenie liścia tulipana może spowodować poważne problemy żołądkowe, a spożycie cebulki tulipana skończy się rozwolnieniem i osowieniem zwierzaka.

Cis

Mimo że bardzo efektowny w ogrodzie, cis pospolity jest bardzo niebezpieczny dla psów! Trujące są wszystkie części tego drzewa, a obgryzanie cisa może dla zwierzaka skończyć się arytmią, problemami z oddychaniem, zapaścią, a nawet śmiercią!

Azalia

Azalia należy do krzewów, których zjedzenie przez psa może skończyć się nawet śmiercią. Do objawów charakterystycznych po spożyciu tej rośliny należą biegunka, ślinotok i śpiączka.

Hortensja

Kwiaty hortensji mogą siać prawdziwe spustoszenie w żołądkach psów. Ich zjedzenie zwykle kończy się poważnymi dolegliwościami układu pokarmowego, takimi jak biegunka i wymioty.

Oleander

To krzew, który jest toksyczny dla psów, ale także dla ludzi. Objawami zatrucia oleandrem u psów są silne wymioty, ślinotok, zaburzenia tętna. W niektórych przypadkach takie zatrucie może skończyć się śmiercią.

Kasztanowiec

Obgryzanie kasztanowca zwykle kończy się wymiotami, biegunką, drgawkami, a czasami nawet śpiączką. Odpowiedzialna za to jest substancja zwana saponiną.

Pamiętaj! Jeśli podejrzewasz u swojego psa zatrucie takimi roślinami, nie zwlekaj i zadzwoń do weterynarza!

Te psy znacznie częściej doznają udaru cieplnego. Czy jest wśród nich twój pupil?
Teraz, gdy temperatury zaczynają być coraz wyższe, szczególnie należy uważać na psy: podobnie jak ludziom, im też grozi udar cieplny! Niestety niektóre rasy znacznie częściej go doznają. Które to rasy i dlaczego tak się dzieje?

Te czworonogi to rekordziści. Poznaj największe rasy psów [ZDJĘCIA]
Psy są często naszymi najlepszymi przyjaciółmi. Różne rasy oznaczają różne rozmiary - część z nas woli te mniejsze, niektórzy średnie, a jeszcze inni takie, których gabaryty budzą respekt. Ale które rasy są największe?

Oceń ten artykuł 0 0
Komentarze