Sąd orzekł, że Ed Sheeran nie naruszył praw autorskich w utworze "Shape of you"

W tym roku sąd rozstrzygnął, że Ed Sheeran nie dopuścił się plagiatu w utworze "Shape of you". Jednak to nie koniec wyroków! W tym tygodniu sąd uznał, że muzyk, który wniósł oskarżenie, powinien zapłacić 900 tys. funtów kosztów procesu!

Oskarżenie o plagiat

Sprawa plagiatu utworu "Shape of you" trwała bardzo długo, bo od 2018 roku. To właśnie wtedy muzyk występujący pod pseudonimem Sami Switch oskarżył Eda Sheerana o zbyt mocną inspirację jego utworem pt. "Oh why". Artysta domagał się od brytyjskiego piosenkarza odszkodowania i podziału zysków. Doszło do tego, że muzycy weszli na drogę sądową i rozpoczęli długi proces, który rozstrzygnął się dopiero na początku tego roku. Sąd uznał, że Ed Sheeran nie dokonał plagiatu przy tworzeniu hitu "Shape of you".

Sami Switch musi zapłacić 900 tys. funtów

Na oczyszczeniu dobrego imienia Eda Sheerana się nie skończyło. W tym tygodniu sąd orzekł, że koszty procesu i obsługi prawnej brytyjskiego muzyka muszą ponieść ci, którzy oskarżyli go o plagiat. Suma wyniosła 916 tysięcy funtów. Sami Switch i jego prawnicy próbowali załagodzić sytuację, jednak sąd był nieugięty:

Żadne informacje ani wyjaśnienia udzielone oskarżonym nie spowodowały, że zmienili swoje podejście. Zamiast tego nie tylko kontynuowali ataki na pana Sheerana, ale rozszerzyli swoje oskarżenia do określania go mianem "sroki", która przywłaszczyła pomysły na piosenki innych artystów.

Ed Sheeran został ojcem! Radosną nowinę ujawnił w wyjątkowy sposób. To zdjęcie rozczula!
To dopiero nowina! Ed Sheeran powitał na świecie drugie dziecko. Radosne wieści o tym, że piosenkarz został ojcem, przekazał... on sam! Gwiazdor ujawnił także płeć maleństwa. Chłopiec czy dziewczynka? Odpowiedź poniżej!


 
Oceń ten artykuł 0 0