Sandra Bullock wstrząsnęła Hollywood. Najpierw Bruce Willis, a teraz ona!

Amerykańska aktorka Sandra Bullock ogłosiła zawieszenie kariery. To prawdziwy wstrząs dla branży filmowej i jej fanów. Gwiazda zostawia po sobie wiele cennych dzieł kinowych i niezapomniane role. Niedawno zdecydowała się ujawnić, dlaczego opuszcza Hollywood.

Kim jest Sandra Bullock?

To amerykańska aktorka, producentka filmowa, a także reżyserka. Jest niemieckiego pochodzenia. Sympatię widzów na całym świecie zyskała za sprawą wcielenia w Annie Porter w filmie „Speed: Niebezpieczna prędkość” (1994 rok). Do jej najbardziej sztandarowych ról, zalicza się: „Ja cię kocham, a ty śpisz” (1995 rok), „Miss Agent” (2000 rok), „Narzeczony mimo woli” (2009 rok), „Grawitacja” (2013 rok), czy „Nie otwieraj oczu” (2018 rok). W 2010 roku za kreację Leigh Anne Touhy w filmie „Wielki Mike” otrzymała Oscara za najlepszą rolę pierwszoplanową. W 1996 roku i 1999 znalazła się na liście „50 najpiękniejszych ludzi świata” według redakcji magazynu „People”.

Sandra Bullock wstrząsnęła Hollywood

W rozmowie dla CBS Sunday Morning, Sandra Bullock wyznała, że podjęła decyzję o zawieszeniu kariery, aby zatroszczyć się o swoją rodzinę i dom. Ujawniła, że potrzebuje przerwy, gdyż do tej pory była w nieustannym ruchu, ciągle w biegu za kolejnymi przedsięwzięciami. Teraz postanowiła zwolnić tempo. Swoje zawieszenie kariery umotywowała pragnieniem poświęcenia się własnym dzieciom: 12-letniemu Louisowi i 10-letniej Laili. Od 2015 roku, Sandra Bullock pozostaje w nieformalnym związku z fotografem Bryanem Randallem.

Nawet jeśli odejście aktorki z branży filmowej jest tymczasowe, to jej fani ubolewają nad tym faktem. To ogromne zaskoczenie, nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw. Warto przypomnieć, iż Sandra Bullock zadebiutowała dokładnie 35 lat temu. A pierwszym jej filmem był „Hangmen” (1987 rok), w którym zagrała Lisę Edwards.

Najnowsze filmy z Sandrą Bullock

Obecnie Sandra Bullock ma 57 lat. Niedawno wszedł do polskich kin najnowszy film z jej udziałem „Zaginione miasto”. W tej komediowej produkcji zagrała u boku Channinga Tatuma, Daniela Radcliffe’a i Brada Pitta. Sandra Bullock wcieliła się w podróżującą pisarkę, która wraz ze stworzonym przez siebie bohaterem zostaje uprowadzona. Pełna zwrotów akcji opowieść gości w polskich kinach już od 1 kwietnia.

Natomiast 15 lipca będziemy mogli oglądać aktorkę na dużym ekranie w „Bullet Train”, czyli amerykańskim filmie w reżyserii Davida Leitcha. Dzieło przybliża losy pięciu  zabójców, znajdujących się w szybkim pociągu jadącym z Tokio do Morioki. Odkrywają oni, że ich zlecenia są ze sobą wzajemnie powiązane. Kto przeżyje tę podróż? Sandra Bullock ponownie zagrała z Bradem Pittem, a także Michaelem Shannonem i Zazie Beetz. 

Najpierw Bruce Willis, a teraz ona!

Niedawno świat biegła smutna wieść, że „filmowy twardziel” – Bruce Willis, zmaga się z problemami zdrowotnymi. W wyniku choroby, amerykański aktor oficjalnie zakończył swoją karierę. U 67-letniego gwiazdora zdiagnozowano afazję, która wpływa na zdolność mówienia. O decyzji Willisa poinformowała jego najstarsza córka Rumer Glenn Willis, która zamieściła oświadczenie w mediach społecznościowych. Bruce Willis wystąpił w wielkich produkcjach, m.in. takich jak: „Szósty zmysł”, „Szklana pułapka”, „Armagedon”, „Pulp Fiction”, „Piąty element”, „Ze śmiercią jej do twarzy”, czy „Osaczony”. Został też odznaczony Orderem Sztuki i Literatury. Otrzymał 28 nominacji do nagród filmowych.

Czytaj też:

Bruce Willis ma problemy zdrowotne. Aktor kończy karierę
Rodzina artysty opublikowała w mediach społecznościowych oświadczenie, w którym wskazuje, że Willis cierpi na afazję. Po dłuższym namyśle podjęto decyzję o zakończeniu kariery zawodowej aktora. Niedawno zdiagnozowano u niego afazję, która ma wpływ...

Krytyka w stronę organizatorów Złotych Malin. Czy wycofali "nagrodę" dla chorego Brucea Willisa?
Jak co roku aktorzy, reżyserzy i twórcy filmowi otrzymali antynagrodę Złota Malina, której ceremonia odbywa się w przeddzień rozdania Oscarów. Tym razem kontrowersję wzbudzili jednak nie sami laureaci, a organizatorzy wydarzenia. Ich tweet wywołał w...

Oceń ten artykuł 2 0

Ogólna ocena Sandra Bullock wstrząsnęła Hollywood. Najpierw Bruce Willis, a teraz ona! to: 100% / 100%, uzyskana z: 2 głosów.
Komentarze