Śnieg na "wyspie wiecznej wiosny". Madera z zimowej szacie zachwyca!

"Wyspa wiecznej wiosny" - tak od lat nazywana jest Madera, na której średnia temperatura w roku oscyluje wokół 20 stopni Celsjusza. Jednak nie w tej zimy! 16 grudnia spadła tam wyjątkowo duża ilość śniegu, która wywołała spore zaskoczenie wśród jej mieszkańców! Zobaczcie zdjęcia!

„Wyspa wiecznej wiosny”

Portugalski archipelag położony na Oceanie Atlantyckim od lat przyciąga wielu turystów z całego świata? Dlaczego? Oprócz wyjątkowo pięknych krajobrazów, przede wszystkim temperaturą. Nie bez powodu miejsce to nazywane jest „wyspą wiecznej wiosny” – przez cały rok średnia temperatura wynosi tam 22 stopni Celsjusza w ciągu dnia i 16 stopni Celsjusza w ciągu w nocy. Jednak tym razem, zima naprawdę zaskoczyła tam kierowców.

Pierwsze od lat opady śniegu

16 grudnia tego roku na „wyspie wiecznej wiosny” spadła szczególnie duża ilość śniegu, która zaskoczyła mieszkańców Madery i jej turystów. Co więcej, w śnieżny poniedziałek  Portugalski Instytut Morza i Atmosfery (IPMA) ostrzegał przed możliwością występowania burz śnieżnych i gradobicia. W tym dniu wiał także silny wiatr w porywach do 130 kilometrów na godzinę, a na najwyższym szczycie Pico do Arieiro temperatura spadła do -2 stopni C. W sieci bardzo szybko pojawiły się zdjęcia tego wyjątkowego krajobrazu. Trzeba przyznać, że Madera w zimowej szacie jest równie piękna!

Przeżył 29 lat na bezludnej wyspie: „Nic smutnego nie może Cię tu spotkać, zwierzęta nie ranią innych bez celu”
Masafumi Nagasaki to 82-letni rozbitek, który na bezludnej wyspie przeżył 29 lat. Jak sam twierdzi, bez innych ludzi, wśród natury był najszczęśliwszym człowiekiem...

Oceń ten artykuł 0 0