Spadła oglądalność "Naszego nowego domu". Polsat podjął decyzję w sprawie programu

"Nasz nowy dom" w porównaniu do jesieni ubiegłego roku stracił prawie ćwierć miliona widzów. Polsat zdecydował już, czy zamierza kontynuować show. Szykuje się zmiana prowadzącej?

"Nasz nowy dom" z niższą oglądalnością

Kilka miesięcy temu Polsat podjął odważną i kontrowersyjną decyzję dotyczącą programu "Nasz nowy dom". Stacja podziękowała za współpracę uwielbianej przez widzów Katarzynie Dowbor, która była gospodynią show od początku jego emisji w Polsce. Jej miejsce zajęła Elżbieta Romanowska – aktorka znana telewizyjnej publiczności z serialu "Ranczo". Oprócz tego nadawca postanowił zmienić sposób przedstawiania historii w programie, a także – co oczywiste – czołówkę.

Jak się teraz okazuje, odświeżenie formatu mocno odbiło się na jego oglądalności. Portal "Wirtualne Media" podaje, że jesienną edycję show z Romanowską śledziło średnio 880 tysięcy osób. W porównaniu do jesieni ubiegłego roku jest to spadek o około 240 tysięcy widzów. Emitowany wówczas dziewiętnasty sezon, którego gospodynią była jeszcze Dowbor, oglądało średnio 1,12 mln osób.

Co dalej z programem "Nasz nowy dom"?

Polskie stacje telewizyjne analizują obecnie wyniki jesiennej ramówki, która wkrótce się zakończy. Dla wielu nadawców to czas podejmowania ważnych decyzji dotyczących programów. Jedne z nich będą bowiem kontynuowane, zaś drugie zajmą miejsce w mniej atrakcyjnym paśmie lub trafią do archiwum.

Polsat już jakiś czas temu wziął na tapet "Nasz nowy dom" i zdecydował o przyszłości formatu. "Wirtualne Media" poinformowały na początku listopada, że niedawno wystartowały zdjęcia do kolejnej edycji show. Nowe odcinki programu mają trafić na antenę wiosną przyszłego roku. Gospodynią "Naszego nowego domu" ponownie będzie Elżbieta Romanowska.

Telewizja Polsat wprowadzi zmiany w nowym sezonie cyklu. Format będzie delikatnie odświeżony, przywrócone zostaną także wizualizacje 3D

– podają "Wirtualne Media".

Oceń ten artykuł 23 114

Ogólna ocena Spadła oglądalność "Naszego nowego domu". Polsat podjął decyzję w sprawie programu to: 16% / 100%, uzyskana z: 137 głosów.